חזרה לספר באתר


שם הספר:

הרקמה שבינינו
תובנות שהגוף גילה לי על מערכות יחסים
מאת: גילה בלפר

שם הספר באנגלית:

The Connecting Tissue of Relationships

שם המחברת באנגלית :

Gila Belfair

עורכת: אילנה ברנשטיין
הוצאת שולחן כתיבה מבית מטר הוצאה לאור
מחיר מומלץ: 95 ש"ח
מספר עמודים: 232
הספר ראה אור בחודש מרץ 2017
דאנאקוד: 99-3714

   

© כל הזכויות שמורות למטר
    בכפוף לתנאי השימוש

הרקמה שבינינו
תובנות שהגוף גילה לי על מערכות יחסים
מאת: גילה בלפר

מהי רקמת החיבור של גופנו וכיצד נוכל ללמוד ממנה על מערכות היחסים שבינינו? האם נוכל להחיל על עצמנו את החיבורים, השותפות והחברות שזוגיות מאפשרת, בלי לפגוע בהעצמתנו כאינדיבידואל? הרקמה שבינינו, ספרה הראשון ופורץ הדרך של גילה בלפר – בעלת שלושים שנות ניסיון בהתערבויות טיפוליות - מתמודד עם שאלות אלה ואחרות ומתחקה אחר הדינמיקה במערכות יחסים בכלל וביחסים זוגיים בפרט.

בספר זה מקבילה גילה בלפר בין רקמת החיבור בגוף האדם – רקמה התומכת באיברי גופנו, מחברת בין האיברים ומפרידה ביניהם, מגנה עליהם ומרפדת אותם – לבין תפקידים אלה במערכות יחסים. ייחודו של ספר זה הוא בהיותו מסמך אישי ומקצועי גם יחד.

לעתים רחוקות, אם בכלל, נחשף סיפורם האישי של המטפלים כמקרה לימודי. הרקמה שבינינו מגולל את סיפור ילדותה והתבגרותה של המחברת ברמלה ובה בעת מתעד את התהליך שעברה כאדם וכמטפלת.

בספרה זה, המלווה בתיאורי מקרה, מאתגרת גילה בלפר את “עליונותה” של המטפלת מבלי לערער על הברית שבין המטפלת למטופלים, כפועל יוצא של גישתה הטיפולית.

“שילוב מרתק בין האישי למקצועי המדעי והסיפורי”.    פרופסור ורד נבו סלונים, המחלקה לעבודה סוציאלית, אוניברסיטת בן גוריון.

“ספרה של גילה בלפר מרשים, אמין. הרגישות והכנות מאפשרות להציג בחדות סיטואציות, מצבים משפחתיים ואנושיים. המטפורה - רקמת החיבור מתאימה מאוד למודל כפי שהוא מוצג בספר”.    פרופסור יצחק בן מרדכי, המחלקה לספרות עברית, אוניברסיטת בן גוריון.