חזרה לספר באתר


שם הספר:

השרשרת
רב מכר של הניו יורק טיימס
מאת: אדריאן מקינטי

שם הספר במקור:

The Chain

שם המחבר במקור :

Adrian McKintey

תרגום מאנגלית: דנה אלעזר הלוי
מחיר מומלץ: 98 ש"ח
מספר עמודים: 392
הספר ראה אור בחודש דצמבר 2019
דאנאקוד: 99-2244

   

© כל הזכויות שמורות למטר
    בכפוף לתנאי השימוש

השרשרת
רב מכר של הניו יורק טיימס
מאת: אדריאן מקינטי

הבוקר מתחיל כמו כל בוקר אחר. רייצ'ל קליין מביאה את בתה, קיילי, לתחנת ההסעה לבית הספר ויוצאת לסידורי היום. אבל אז מגיעה שיחת טלפון ממספר לא מזוהה ומשנה הכול. האישה שמעבר לקו מודיעה לרייצ'ל שהיא חטפה את קיילי וקשרה אותה במושב האחורי במכוניתה, ושאם רייצ'ל רוצה לראות שוב את בתה, עליה לשלם כופר - ולחטוף ילד אחר.

החוטפת היא אמא בעצמה, שבנה נחטף באופן דומה. אם רייצ'ל לא תציית להוראותיה, בנה של החוטפת ימות, וגם קיילי תמות. רייצ'ל היא עכשיו חלק מהשרשרת, מזימה מחרידה שהופכת הורים מקורבנות לפושעים – ובינתיים מכניסה כסף רב לכיסם של המעורבים בדבר.

רייצ'ל היא אישה נורמטיבית, אבל בימים הקרובים היא תיאלץ למתוח את גבולותיה עד מעבר לאפשרי. היא תצטרך לקבל החלטות מוסריות קשות מנשוא ולעשות דברים נוראים. הכללים פשוטים: רייצ'ל תצטרך למצוא כסף לכופר, למצוא קורבן ולבצע פשע נורא שעד לפני עשרים וארבע שעות היא לא העלתה על דעתה שתהיה אי-פעם מסוגלת לבצע.

המוחות שמאחורי השרשרת יודעים שהורים יעשו הכול למען ילדיהם, אבל הם לא יודעים שייתכן כי הפעם הם נתקלו במישהי שיכולה להשיב מלחמה. רייצ'ל היא אישה חכמה, נחושה, וכזאת שיודעת לשרוד.

האם היא תהיה זו שתצליח סוף-סוף לנתק את השרשרת?

"הקצב מסחרר והמתח גואה... ומה שמפחיד כל כך בהשרשרת הוא שאנחנו מזדהים עם האם גם כשהיא נקרעת בין אימה לנחישות והופכת מקורבן למקרבן."   הניו יורק טיימס

"מותחן שיגרום לכם לכרסם לא רק את הציפורניים אלא גם את העור שסביבן."   וושינגטון פוסט

"מותחן לוהט ורב עוצמה שמצדיק את ההתלהבות סביבו."   גרדיאן

"יצירת מופת. אף פעם לא קראתם ספר שדומה להשרשרת, ולא תצליחו לשכוח אותו לעולם."   דון וינסלו

"הסיפור המסויט הזה מקורי להפליא ומתקדם בקצב מסחרר. לא תפסיקו לחשוב עליו עוד הרבה מאוד זמן."   סטיבן קינג

"הספר הזה, שמעלה שאלות מרתקות הנוגעות לרשתות חברתיות, חמדנות, נקמה, אהבה ורוע צרוף, ושכתיבתו משובחת וכמעט לירית, יעודד את הקוראים לרוץ ולחפש עוד ספרים שכתב מקינטי. מותחן שאסור להחמיץ."   קירקוס רוויו