חזרה לספר באתר


שם הספר:

מתי? WHEN
הסודות המדעיים של התזמון המושלם
מאת: דניאל פינק

שם הספר במקור:

When: The Scientific Secrets of Perfect Timing

שם המחבר במקור :

Daniel H. Pink

תרגום מאנגלית: תמי זילברג
מחיר מומלץ: 98 ש"ח
מספר עמודים: 264
הספר ראה אור בחודש ספטמבר 2019
דאנאקוד: 99-2222

   

© כל הזכויות שמורות למטר
    בכפוף לתנאי השימוש

מתי? WHEN
הסודות המדעיים של התזמון המושלם
מאת: דניאל פינק

על הספר

חיינו הם זרם בלתי פוסק של החלטות הנוגעות לתזמון נכון: מתי להתחיל עסק חדש? מתי להתייחס ברצינות למישהו? מתי להתחיל ללמוד, להתחתן או לשנות כיוון בקריירה?

למרות חשיבותן, כולנו מקבלים את ההחלטות בנוגע לסוגיות הללו באופן מקרי על בסיס אינטואיציה, תחושת בטן, וניחוש.

העיתונאי ומחבר הספרים 'מוטיבציה' ו'למכור זה בטבע שלנו' (בעברית בהוצאת מטר) דניאל פינק, מראה שעיתוי הוא בעצם מדע וניתן ללמוד אותו.

פינק, הנשען על אוצר נרחב של מחקר מתחומי הפסיכולוגיה, נוירולוגיה, ביולוגיה והכלכלה, מגלה מהי הדרך הטובה ביותר לחיות, לעבוד ולהצליח.

מהו הזמן הטוב ביותר לעזוב את מקום העבודה, לשנות קריירה או להינשא?   -   כיצד אנו יכולים להפוך התחלה צולעת להתחלה חדשה?   -   כיצד אנו יכולים לנצל את הדפוסים הנסתרים של היממה, כדי לבנות את לוח הזמנים האידיאלי?   -   למה הפסקות מסוימות משפרות באופן דרמטי את ההישגים של תלמידים בבחינות?   -   למה עלינו להימנע מכניסה לבתי חולים בשעות אחר הצהריים?

בספר זה, פינק מזקק את המחקרים המתקדמים ביותר ואת הנתונים העדכניים ביותר על עיתוי וממזג אותם לכדי מכלול שופע של ידע, לקחים מעשיים ותובנות משכנעות בנוגע לדרך שבה אנו יכולים להפוך את הזמן המוגבל והיקר שברשותינו מאויב לבעל ברית, ולחיות חיים עשירים ומהנים יותר.

”רוחב היריעה של הספר מרשים... פינק מקפיד לסיים כל פרק בעצות מעשיות שהקוראים יוכלו ליישם בחייהם שלהם. זהו ספר שובה לב, מעורר דיון וערוך בקפידה, מה שהופך אותו לספר קריאה קל, אך חשוב.“    Associated Press

"יישום עקבי של העקרונות המוצגים בספר הזה עשוי להשפיע באופן דרמטי על חייו של הפרט ועל החברה כולה."    Washington Post

"הדקות יקרות - וקל מתמיד לבזבז אותן. המחקר המעמיק והלא-משעמם אף לרגע של דניאל ה' פינק יכול להיות נקודת מפנה. סטודנטים ומנהלים כאחד יכולים למצוא דרכים חדשות לארגן את לוח הזמנים שלהם ולהקל על החלטות קשות באמצעות שימוש ב'דפוסים הנסתרים' של הזמן לתועלתם."
The Wall Street Journal

"פינק מספר לנו על חולשותינו הקשורות לזמן, אבל גם מביא לנו חדשות טובות על הדרך שבה אפשר לפצות עליהן. מענגת ביותר היא העובדה, שרבים מהטיפים הללו מחייבים פשוט להוריד הילוך, לעשות הפסקות ולחטוף תנומות. למרבה הצער, אף אחת מהעצות הללו לא תעצור את מהזמן, אבל הן ילמדו אותנו כיצד למלא את שעותינו בצורה קצת יותר טובה."
The Wall Street Journal

  

"בספר הזה, פינק אמור לשנות את הבנתם של רבים בנוגע לזמן. בדרך נגישה הוא מגיע לתובנות חשובות בשדה מחקר כמעט בלתי ידוע ... עם תום הקריאה, הקוראים יחשבו הרבה יותר בזהירות על הדרך שבה הם מארגנים את שגרת יומם."    Publisher's Weekly

"רוחב היריעה של הספר מרשים... פינק מקפיד לסיים כל פרק בעצות מעשיות שהקוראים יוכלו ליישם בחייהם שלהם. זהו ספר שובה לב, מעורר שיח וערוך בקפידה, מה שהופך אותו לספר קריאה קל, אך חשוב."    Associated Press

"דניאל פינק הוא אחד מהכותבים המעטים של ספרי עיון כיום, המסוגלים לסנן את העבודה של מוחות מדעיים רבים כל כך באמצעות הסיפורים האנושיים המקוריים שלו ולהעביר אותם אל הכתב. הוא יסודי ועקשן במחקר האקדמי שלו, אך הדוגמאות שלו נגישות...