חזרה לספר באתר


שם הספר:

ככה לא מתנהגים
לידתה והתפתחותה של הכלכלה ההתנהגותית
מאת: ריצ`רד תיילר

שם הספר במקור:

Misbehaving: The Making of Behavioral Economics

שם המחבר במקור :

Richard Thaler

תרגום מאנגלית: גילי בר-הלל
עריכה מדעית: מיה בר-הלל
מחיר מומלץ: 118 ש"ח
מספר עמודים: 328
הספר ראה אור בחודש אפריל 2019
דאנאקוד: 99-2186

   

© כל הזכויות שמורות למטר
    בכפוף לתנאי השימוש

ככה לא מתנהגים
לידתה והתפתחותה של הכלכלה ההתנהגותית
מאת: ריצ`רד תיילר

היכונו לשנות את דרך החשיבה שלכם על כלכלה!
לידתה והתפתחותה של הכלכלה ההתנהגותית מאת
ריצ'רד תיילר זוכה פרס נובל בכלכלה ב-2017

ככה לא מתנהגים הוא סיפורו המרתק והמשעשע להפליא של ריצ'רד תיילר ומאבקו להשיב את הכלכלה אל קרקע המציאות – ולחולל מהפכה באופן שבו אנו חושבים על עצמנו ועל עולמנו.

הכלכלה המסורתית יוצאת מנקודת הנחה שבני אדם פועלים באופן רציונלי. בשלב מוקדם במחקרו הבין תיילר שבני האדם המתוארים בכלכלה המסורתית הם בני דמותו של ד"ר ספוק ממסע בין כוכבים וכלל אינם דומים לאנשים אמיתיים. הוא הראה כיצד כולנו נגועים בהטיות ומקבלים החלטות שחורגות מההתנהגות הרציונלית ששימשה הנחת יסוד לכלכלנים.

בתחילת דרכו התייחסו כלכלנים אל תיילר בביטול – ובספר שזורים סיפורים משעשעים על הקרבות העזים שניהל מול אושיות הגישה הכלכלית המסורתית. אך כיום חקר הטעויות האנושיות והשפעתן על השוק הוא כוח מוביל במאמץ לקבלת החלטות טובות יותר בחיים, בעסקים ובקביעת מדיניות.

תיילר, מהאבות המייסדים של הכלכלה ההתנהגותית, משלב בין תגליות חדשות בפסיכולוגיה האנושית ובין הבנה מעמיקה של התנהלות השוק. הוא פותח עבור הקוראים דרכים חדשות להסתכלות בכל דבר – מניהול משק הבית ועד שעשועוני טלוויזיה, מההתנהלות של חברת המוניות אוּבֶּר ועד דרך בחירת משכנתה.

ההשלכות של מחקריו של תיילר לגבי תהליך קבלת ההחלטות של האדם הפרטי, של מנהלים ושל קובעי מדיניות, הן מרחיקות לכת – וגם משעשעות מאוד.