חזרה לספר באתר


שם הספר:

להצית את האש
5 צעדים אפקטיביים לבניית צוות מנצח
מאת: פטריק לנציוני

שם הספר במקור:

The Five Dysfunctions of a Team

שם המחבר במקור :

Patrick Lencioni

תרגום מאנגלית: דרורה בלישה
מחיר מומלץ: 98 ש"ח
מספר עמודים: 200
הספר ראה אור בחודש אוקטובר 2018
דאנאקוד: 99-2157

   

© כל הזכויות שמורות למטר
    בכפוף לתנאי השימוש

להצית את האש
5 צעדים אפקטיביים לבניית צוות מנצח
מאת: פטריק לנציוני

קתרין פטרסן, המנכ”לית החדשה של דסיז’ן־טק, בילתה את השבועיים הראשונים בתפקידה בצפייה בבעיות של החברה, ולרגעים חשבה שאולי מוטב היה אלמלא לקחה על עצמה את התפקיד. אבל קתרין ידעה שהיא לא היתה מסוגלת לסרב להצעה. פרישתה מהעבודה הקודמת גרמה לה אי־שקט, ולא היה דבר שילהיב אותה יותר מאשר אתגר. ואולם כשקיבלה על עצמה את התפקיד לא היה לה מושג עד כמה הצוות שלה אינו מתפקד, וכיצד חברי הצוות יציבו בפניה אתגרים שלא התמודדה איתם מעולם קודם לכן.

בלהצית את האש, פטריק לנציוני פורש בפנינו משל על מנהיגות, סיפור מרתק ושובה לב ועם זאת מציאותי, רלוונטי ומעשי. בזכות האינטלקט החריף שלו וכישרונו לספר סיפור הוא פונה אל עולם הצוותים המורכב והמרתק.

קתרין פטרסן, המנכ”לית של דסיז’ן־טק, מתמודדת עם משבר המנהיגות האולטימטיבי: גיבוש הצוות הנתון באי־סדר נורא המאיים להפיל את החברה כולה. האם תצליח? האם יפטרו אותה? האם החברה תיכשל? סיפורו המרתק של לנציוני משמש תזכורת מתמדת לכך שמנהיגות דורשת אומץ ולא רק תובנה.

במהלך הסיפור חושף לנציוני את חמשת הליקויים העוסקים בלב השאלה מדוע צוותים – גם הטובים ביותר – מתמודדים עם קשיים. הוא משרטט מודל חזק וצעדים מעשיים כדי להתגבר על המשוכות הנפוצות ולבנות צוות עקבי ואפקטיבי. כמו בספריו האחרים, גם כאן כותב לנציוני משל מרתק ובו מסר פשוט לכאורה אך רב עוצמה, לכל אלה שמשתוקקים להיות מנהלי צוותים יוצאי דופן.

פטריק לנציוני הוא המייסד והנשיא של The Table Group, חברה שמטרתה לספק לארגונים רעיונות, מוצרים ושירותים המשפרים את האיתנות, את עבודת הצוות ואת מעורבות העובדים בארגון. תשוקתו של לנציוני לעזור לארגונים ולצוותים משתקפת בכתיבתו, בהרצאותיו ובייעוץ שהוא נותן. הוא מחברם של כמה רבי מכר שנמכרו בכחמישה מיליון עותקים.

למידע נוסף על לנציוני, אפשר לבקר באתר The Table Group

“ניתוח מרתק של הדברים שגורמים לצוותים לפעול באופן אפקטיבי. ספר מצוין זה הוא קריאת חובה לכל מנהיג שמבין שאף אחד אינו יכול להתקדם – וודאי שלא להצליח – לבדו”.
ג’יימס א’ איימוס הבן, נשיא ומנכ”ל Mail Boxes Etc

“כל מנהל יוכל למצוא את עצמו בספר הזה. לנציוני מזקק את הבעיות שמונעות מצוותים, אפילו המוכשרים ביותר, להגשים את מלוא הפוטנציאל שלהם. וחשוב יותר, הוא מראה כיצד ניתן לפתור אותן – בסיפור ענייני, ברור ומהנה לקריאה”.
ג’פרי א’ מור, יו”ר The Chasm Group, מחבר Crossing the Chasm. Inside the Tornado ו- Living on the Fault Line   

“הספר הזה מעורר מחשבה, מלא תובנות ועשיר ברעיונות. השתמשתי בו עם הצוות שלי, והוא עובד!”
פיליפ ג’ הילדברנד, סגן נשיא ומנהל ההפצה
בחברת הביטוח ניו יורק לייף

“מרתק ונוקב, ספר זה עתיד להיות המדריך המושלם להקמת צוותים מצליחים ולניהולם”.
ג’ין קובקס, נשיא ומנכ”ל, Comergent Technologies