חזרה לספר באתר


שם הספר:

לא רחוק מעצמך
מאת: סאשה מריאנה זלצמן

שם הספר במקור:

Beside Yourself, Ausser Sich

שם המחברת במקור :

Sasha Marianna Salzmann

תרגום מגרמנית: יוסיפיה סימון
עריכת תרגום: מורן שין
מחיר מומלץ: 95 ש"ח
מספר עמודים: 312
הספר ראה אור בחודש דצמבר 2018
דאנאקוד: 99-2156

   

© כל הזכויות שמורות למטר
    בכפוף לתנאי השימוש

לא רחוק מעצמך
מאת: סאשה מריאנה זלצמן

התאומים אליסה ואנטון היו תמיד יחד, מהרגע הראשון של חייהם. הם שיחקו וגדלו יחד בדירת שני חדרים קטנה במוסקבה הפוסט-סובייטית, ובעיקר נאחזו זה בזה, כשהוריהם היו עסוקים בקרבותיהם.

מאוחר יותר, בפרובינציה המערב גרמנית, הם שוטטו במסדרונות בית המחסה, גנבו סיגריות מחדרי משפחות זרות וחיפשו סודות בתוך בקבוקים של בושם. בהמשך, לאחר שאליסה נשרה מלימודי המתמטיקה כיוון שמנעו ממנה להשתתף בשיעור אִגרוף, נעלם פתאום אנטון בלי להותיר עקבות.

כשיום אחד מגיעה גלויה מאיסטנבול, ללא מילים ובלי שם השולח, מחליטה אליסה לצאת לחפש את אחיה האבוד בעיר ההומה ומלאת הקסם. זהו סיפור עוצר נשימה המתרחש במוסקבה הסובייטית של שנות השמונים, בגרמניה של שנות התשעים, ובאיסטנבול הסוערת של ימינו, על שני אחים החולקים היסטוריה פרטית מלאת התרחשויות הקשורה למשפחה אחת, לשורש אחד.

לא רחוק מעצמך, רומן הביכורים של סאשה מריאנה זלצמן, מביע את הכמיהה לחיים עצמם, את התשוקה לדעת היכן טמונים השורשים, ואת האינסופיות המאתגרת של האהבה והתשוקה.

סאשה מריאנה זלצמן היא מחזאית, מסאית ודרמטורגית, ומחזיקה בתפקיד מחזאית הבית בתיאטרון "מקסים גורקי" בברלין. מחזותיה עוסקים בתכנים חברתיים, מגדריים ופוליטיים, והם זכו להצלחה ולשבחים רבים ברחבי העולם.

"משפטיה של זלצמן זורמים על גבי העמודים, סגנונה שופע וישיר והיא מתארת לנו דמויות שמעולם לא קראנו על כמותן. מדובר בספר מדהים".
   Claudia Voigt, LiteraturSPIEGEL 2017

"חדשני, חכם ומשכנע – הרומן הראשון של סאשה מריאנה זלצמן מצליח לגולל סיפור מרתק על משפחה ועל תקופה, בצורת קליידוסקופ מבהיק".
   Sandra Kegel, Frankfurter Allgemeine Zeitung

"כאן כותב אדם שיש לו מה לספר".
   DIE WELT

"הציפיות מרומן הבכורה הזה היו גבוהות מאוד, ואין ספק שכולן ואף יותר התמלאו".
   Ulrich Seidler, Frankfurter Rundschau

"סאשה מריאנה זלצמן מנפצת ברומן הבכורה הגרנדיוזי שלה את גבולות האני והעולם".
   Sandra Kegel, Frankfurter Allgemeine Zeitung