חזרה לספר באתר


שם הספר:

נתניהו, בית ספר לשיווק פוליטי
מאת: ד"ר ברוך לשם

שם הספר באנגלית:

Netanyahu, Master of Political Marketing

שם המחבר באנגלית :

Baruch Leshem, Ph.D

עורך: יחיאל לימור
מחיר מומלץ: 118 ש"ח
מספר עמודים: 428
הספר ראה אור בחודש דצמבר 2017
דאנאקוד: 99-2106

   

© כל הזכויות שמורות למטר
    בכפוף לתנאי השימוש

נתניהו, בית ספר לשיווק פוליטי
מאת: ד"ר ברוך לשם

"תיעוד מעמיק ומרתק, החושף את השפנים בכובעו של
הקוסם נתניהו" - פרופ' גבי וימן, אוניברסיטת חיפה

בנימין נתניהו נבחר ארבע פעמים לראשות הממשלה והוא מכהן בתפקיד זה יותר מאשר כל ראש ממשלה אחר במדינת ישראל, לבד מדוד בן גוריון. אם עדיין ימשיך בתפקידו גם בשנת 2018, הוא יחלוף גם על פניו של ראש הממשלה הראשון במספר הימים שבהם שימש בתפקיד.

כיצד הוא מצליח לעשות זאת? כיצד התמודד, לכל אורך דרכו הפוליטית, עם משברים רבים ומול עמדה עוינת של התקשורת?

הספר מבהיר את תופעת נתניהו באמצעות ניתוח מקצועי ותוך הסברת שיטות הקמפיין האמריקניות שנתניהו ייבא לישראל, ואשר שינו לעד את פניו של השיווק הפוליטי בארץ ואולי גם את פניה של המדינה.

בעזרת יועצי התקשורת, שעבדו עם נתניהו במשך השנים, מאפשר הספר הצצה נדירה אל המטבח הפוליטי-תקשורתי שלו.

הוא חושף כיצד נולדו וגובשו האסטרטגיות והטקטיקות שבהן השתמש נתניהו במערכות הבחירות השונות, וכיצד סייעו השיטות הללו להשגת נצחונותיו, אך במקביל תרמו גם לכשלונותיו.

"ספר זה הוא תיעוד מעמיק ומרתק, החושף את השפנים בכובעו של הקוסם נתניהו ואת סודות הצלחתו התקשורתית. הספר מוביל אותנו דרך מערכות הבחירות שבהן התמודד נתניהו וגם כשל בחלקן. הוא מסתיים בהסתבכויות הקשות של נתניהו, של משפחתו ושל מקורביו, המציבים אתגר תקשורתי קשה לקוסם הוותיק".    פרופ' גבי וימן, החוג לתקשורת, אוניברסיטת חיפה.

"ספר חובה לכל מי שרוצה להבין כיצד נתניהו שולט בפוליטיקה הישראלית שנים כה רבות. הספר גדוש במידע עובדתי ופרשני על כל מהלכי השיווק הפוליטי העוצמתי של הפוליטיקאי הבולט ביותר של מדינת ישראל כיום".    טל שניידר, כתבת מדינית ופוליטית, "גלובס״

"ספר מרתק המציג באופן חווייתי את הקסם שמאחורי יצירת תדמיתו של נתניהו. קריאת חובה למי שמבקש להבין את 'תופעת ביבי' וכיצד נוצרה, כסיפור הצלחה בפוליטיקה הישראלית".    משה דיין, נשיא איגוד יועצי תקשורת ויחסי ציבור בישראל