חזרה לספר באתר


שם הספר:

אדריכלים - הספר של תמר ועדי סמט
מאת: אביבה וקסלר ודבורה פישמן

שם הספר באנגלית:

Architects, The Book of Tamar and Adi Samet

שמות המחברות באנגלית :

Aviva Vexler, Dvora Fishman Editors

צלם ראשי: עודד סמדר
צלמים נוספים: עמית גירון, עוזי פורת, עידן מילמן
עיצוב גרפי: ורדה עמיר
מחיר מומלץ: 148 ש"ח
מספר עמודים: 228
הספר ראה אור בחודש ספטמבר 2017
דאנאקוד: 99-2097

   

© כל הזכויות שמורות למטר
    בכפוף לתנאי השימוש

אדריכלים - הספר של תמר ועדי סמט
מאת: אביבה וקסלר ודבורה פישמן

גם אחרי עשרות בתים שיצרו – מן המסד ועד קביעת פעמון הכניסה בדלת – האדריכלים תמר ועדי סמט עדיין נרגשים ונלהבים לקראת כל פרויקט חדש כאילו היה הראשון.

"אנחנו כמו אם פונדקאית," אומרים בני הזוג, "חולמים את הבית, מתכננים אותו, יולדים אותו, מגדלים אותו עד שהוא ניצב איתן על רגליו – ומוסרים אותו."

בספר הזה מוצגים תשעה בתים מקוריים ומרהיבים שתכננו ובנו תמר ועדי סמט בשנים האחרונות. בית הפלדה – שבנייתו הסתיימה במקביל לכתיבת הספר – הוא דוגמה אופיינית לתעוזה ולחדשנות של בני הזוג, הנמצאים כבר שנים ארוכות בשורה הראשונה של האדריכלים בארץ.

הספר מזמין את הקורא למופע של יופי והשראה. בין דפיו הולך ונפרש, לכל רוחב העין, דיאלוג עוצמתי, חושני ואסתטי בין אבן, זכוכית, ברזל, עץ, אדמה, צמחייה, מים ושמים.

 מתוך פתח הדבר לספר:    גם אחרי עשרות בתים שיצרו – מן המסד ועד קביעת פעמון הכניסה בדלת – תמר ועדי סמט עדיין נרגשים ונלהבים לקראת כל פרויקט חדש כאילו היה הראשון. "אנחנו כמו אם פונדקאית," אומרים בני הזוג, "חולמים את הבית, מתכננים אותו, יולדים אותו, מגדלים אותו עד שהוא ניצב איתן על רגליו - ומוסרים אותו." הדיאלוג ביניהם מעולה, זה מפרה את זו, ולהפך.

שניהם בעלי דמיון עשיר, רואים הכול בתלת-ממד, אוהבים להיסחף ביצירתיות הגועשת, לטפל במפלסי הקרקע, לתור אחר רעיונות לקונסטרוקציה, לצלול לשלב החיפושים אחר חומרים וחיפויים, לדאוג לגינון המתאים ולקנח בסטיילינג. שניהם מאמינים בחללים נקיים, מיוחדים, מדויקים, חפים מתוספות מיותרות. הם מקפידים על אדריכלות מודרנית היכולה לשמש מסגרת לכל סגנון.    להמשך