חזרה לספר באתר


שם הספר:

חיי הנצח של הכוכבים
מאת: ג'וזף קרטס

שם הספר במקור:

The Afterlife of Stars

שם המחבר במקור :

Joseph Kertes

תרגום מאנגלית: עדית שורר
עריכת התרגום: ורד שוסמן
מחיר מומלץ: 95 ש"ח
מספר עמודים: 208
הספר ראה אור בחודש מרץ 2017
דאנאקוד: 99-2067

   

© כל הזכויות שמורות למטר
    בכפוף לתנאי השימוש

חיי הנצח של הכוכבים
מאת: ג'וזף קרטס

"סיפור מהודק ומהיר-קצב על קשר אמיץ בין אחים"

בשלהי שנת 1956, כשהטנקים הסובייטיים נכנסו בחריקת שרשרות אל כיכרותיה של בודפסט כדי לדכא את המרד ההונגרי, ברחה משפחתם של האחים רוברט ואטילה בק לפריז אל ביתה של הדודה הרמינה, אחות סבתם.

בנתיב הבריחה חוצים רוברט ואטילה שדות מוקשים, ממשיים ודמיוניים גם יחד, ובד בבד מתחרים ביניהם כדרכם של אחים, חושפים סודות משפחתיים כאובים ומתמודדים עם אובדנו של היקר מכול בדרך אל היעד הנכסף. בית.

הדיכוי הסובייטי האלים של המרד, הבריחה החפוזה מביתם, והמסע מהונגריה לפריז, הם רק חלק מהאירועים הרי הגורל שעוברים על השניים, כאשר מעליהם עומד החשוב מכולם: חשיפת סוד משפחתי מימי מלחמת העולם השנייה.

בכתיבה יפה ומוקפדת, שממזגת בהצלחה להט והומור, מתחקה ג'וזף קרטס אחר עקירה בתקופה חשוכה, ובחוויות של חיים באי-ודאות– כפי שהן מתגלות מבעד לעיניהם של שני ילדים הניצבים בפליאה נוכח העולם הסובב אותם.

"קורע לב ובד בבד מצחיק ועוכר שלווה... לא כל סופר ניחן בכישרון לתאר סצנות כאלו באותנטיות כזאת שנים רבות כל כך לאחר מעשה."    הניו-יורק טיימס

"ספר מיוחד במינו ונוגע ללב...
קרטס הוא מספר סיפורים מטבעו, ויוצר דמויות ממשיות שפועמות על הדף."    ג'רוזלם פוסט

"קרטס מגיש לנו סיפור מהודק ומהיר-קצב שמצליח להמחיש לנו עד כמה חסרת פשר נראית אכזריות העולם לילדים העדים לה. חיי הנצח של הכוכבים, המרגש והמטריד, חורת בזיכרוננו קשר אמיץ בין אחים שנותר חזק גם במשבר."    בוקליסט

"ספר מלא להט. הגיבורים רוברט ואטילה הם צמד מדריכים שאין כדוגמתו"    קירקוס רוויו