חזרה לספר באתר


שם הספר:

טריגרים
ללמוד להתנהג אחרת ולהשיג שינוי חיובי ארוך טווח
מאת: מרשל גולדסמית

שם הספר במקור:

Triggers

שם המחבר במקור :

Marshall Goldsmith

תרגום מאנגלית: עפר קובר
עריכה: הלית ינאי לויזון
מחיר מומלץ: 98 ש"ח
מספר עמודים: 244
הספר ראה אור בחודש מאי 2017
דאנאקוד: 99-2065

   

© כל הזכויות שמורות למטר
    בכפוף לתנאי השימוש

טריגרים
ללמוד להתנהג אחרת ולהשיג שינוי חיובי ארוך טווח
מאת: מרשל גולדסמית

מרשל גולדסמית - מאמן מנהלים בעל שם בינלאומי ומחברם של ספרים רבי מכר - בוחן בספרו החדש והמאלף את הטריגרים הסביבתיים והפסיכולוגיים אשר מסיטים אותנו מן הדרך הנכונה בעבודה ובחיים.

האם אתם שמים לב לפעמים, שבניגוד לדימוי העצמי שלכם, אתם לא תמיד פותרי בעיות סבלניים ואמפתיים? האם מפתיע אתכם ששלוותכם הרגילה נעלמת ואתם הופכים להיות עצבניים וחסרי סבלנות בנוכחות אנשים מסוימים בעבודה? האם הרגשתם פעם בתוככם את הזעם כאשר נהג אחר חתך אתכם בכביש?

כפי שמסביר גולדסמית, התגובות שלנו אינן מתרחשות בחלל ריק. הן בדרך כלל תוצאה של טריגרים סביבתיים שאיננו מודעים אליהם – אנשים וסיטואציות שמובילים אותנו להתנהגות הפוכה מזו שהיינו רוצים להפגין כעמיתים, כבני זוג, כהורים או כחברים. טריגרים אלה נוכחים תמיד ומשפיעים עלינו ללא הפסק.

ריח התבשיל עולה מן המטבח ואנחנו שוכחים את עצת הרופא להנמיך את רמת הכולסטרול. הטלפון משמיע צליל התרעה ואנו מביטים אינסטינקטיבית במסך במקום בעיניו של האדם שבחברתו אנחנו נמצאים. לעתים קרובות כל כך נדמה לנו שהסביבה נמצאת מעבר לשליטתנו. גם אם זו אמת, מסביר גולדסמית, הברירה כיצד להגיב נתונה בידינו.

בטריגרים – ספרו עתיר התובנות – מראה גולדסמית כיצד אנו יכולים להתגבר על הטריגרים הפועלים עלינו ולחולל שינויים משמעותיים וארוכי טווח.

קשה לעשות שינויים אפילו כאשר הצורך בהם דחוף וברור. הידיעה מה צריך לעשות אינה מבטיחה שאכן נעשה זאת. גולדסמית מסביר שאנו אמנם מתכננים מעולים, אבל שבמהלכו של כל יום אנו הופכים בהשפעת הסביבה למבצעים עלובים. אנו שוכחים את כוונותינו. אנו מתעייפים, כוח הרצון שלנו מתפוגג.

בטריגרים מציע גולדסמית פתרון פשוט ומעשי בצורת מעקב עצמי יומיומי באמצעות מה שהוא מכנה “שאלות פעילותֹ”. אלה שאלות העוסקות במאמצים שאנו משקיעים, לא בתוצאות. איננו יכולים תמיד להשיג מטרות רצויות, אבל כל אחד מאיתנו יכול לנסות ולקבל את מלוא האחריות למאמצינו להשתפר, ולשים לב מתי איננו מצליחים בכך.

"טריגרים מספק את המודעות העצמית שאתם זקוקים לה כדי ליצור עולם בעצמכם במקום להיווצר על ידי העולם שסביבכם"    – אלן מולאלי, לשעבר מנהל "פורד", מנכ"ל השנה (בארצות הברית) והמדורג במקום השלישי ברשימת 50 המנהיגים הגדולים בעולם (2014) של המגזין Fortune

"קריאת הספר טריגרים היא כמו לדבר עם מרשל. אתם מקבלים בו הצעות ברורות, מעשיות וישימות".   
– איאן ריד, מנכ"ל Pfizer

"טריגרים נוסך בנו השראה להיות אנשים טובים יותר, מנהיגים טובים יותר, וחברים טובים יותר למסע. 'יצירת התנהגות' היא קריאת הקרב החדשה שלנו לקראת עתיד טוב יותר".   
– פרנסס הסלביין, נשיאת ומנכ"לית Frances Hesselbein Leadership Institute, זוכת מדליית החירות הנשיאותית

"מרשל הוא מאמן מוערך ושותף להובלת שינויים ארגוניים ושיפורי ביצועים. טריגרים ידריך קבוצה חדש של מנהלים המעוניינים להגשים את מלוא הפוטנציאל העסקי והאישי הטמון בהם".    – בריאן קורנל, יו"ר ומנכ"ל Target Corporation

"מרשל גולדסמית הוא אחד המומחים הבולטים בעולם בעזרה לאנשים להשתפר. בספר חדש זה הוא מספק מערך עשיר של רעיונות חדשים, מעשיים ובדוקים, ושל תפיסות ומסגרות שיעזרו לאלה מבינינו שרוצים להשתנות להיות טובים ככל יכולתנו, ולהיות מי שאנחנו רוצים להיות".   
– יוברט ג'ולי, מנכ"ל Best Buy