חזרה לספר באתר


שם הספר:

ממבו בצ'יינטאון
מאת: ג'ין קווק

שם הספר במקור:

Mambo in Chinatown

שם המחברת במקור :

Jean Kwok

תרגום מאנגלית: טל ארצי
עריכת תרגום: ענת לויט
מחיר מומלץ: 95 ש"ח
מספר עמודים: 364
הספר ראה אור בחודש ינואר 2017
דאנאקוד: 99-2050

   

© כל הזכויות שמורות למטר
    בכפוף לתנאי השימוש

ממבו בצ'יינטאון
מאת: ג'ין קווק

על הספר

צ'רלי וונג - בתם הבכורה של בלרינה ושל עושה אטריות שהיגרו לארצות הברית מבייג'ינג - גדלה בצ'יינטאון של מנהטן. היא אמנם נולדה באמריקה, אבל עד היום כשהיא בת עשרים ושתיים לא יצאה כמעט מהשכונה וכל עולמה תחום בין גבולותיה.

היא גרה בדירה שבה נולדה - דירת שני חדרים זעירה שהיא חולקת עם אביה האלמן ועם אחותה בת האחת-עשרה - ועובדת כשוטפת כלים במסעדת אטריות שכונתית שבה עובד גם אביה. אבל כשצ'רלי מתקבלת לעבודה כפקידת קבלה בסטודיו לריקודים סלוניים באפ-טאון, נגלה לה פתאום עולם שכלל לא ידעה על קיומו, וכל מה שקיבלה עד אז כמובן מאליו משתנה מן הקצה אל הקצה. בסטודיו לריקוד מתחילים להתגלות אט-אט כישרונותיה של צ'ארלי, ואיתם משתנים נקודת המבט שלה, ציפיותיה וביטחונה העצמי, והיא עושה מאמצים ניכרים להסתיר זאת מעיני אביה המפגין חשדנות רבה כלפי כל דבר מערבי.

בזמן שצ'רלי פורחת, לוקה אחותה במחלה קשה. אביה מנסה לטפל בבתו החולה בטיפולים סיניים בלבד, אך ללא הועיל, ואילו צ'רלי צריכה ליישב את הסתירה בין שני העולמות - הסיני והמערבי, החדש והישן - ולהציל את אחותה בלי לוותר על הביטחון העצמי שרכשה ועל זהותה החדשה.

ממבוֹ בצ'יינטאון הוא רומן סוחף ומרגש, וכמו רב-המכר הקודם של ג'ין קווק,
ילדות מתורגמת, יכבוש גם הוא ברגישותו את לבבות הקוראים. זהו סיפורה של אישה צעירה הנקרעת בין חובותיה המשפחתיות בצ'יינטאון לבין המפלט שמצאה לעצמה בחשאי בעולם מערבי יותר.

  

"מקסים."   – מארי קלייר

"מדהים."    – ווֹג

"חזק."   – יו-אס-איי טודיי

"מרתק לכל אורכו."    – אנטרטיינמנט ויקלי

"סיפור מרגש על קשיים וניצחון."    – אנטרטיינמנט ויקלי

"גם כשהנחתי את הספר מידי ועצמתי את העיניים, המשיכו הדמויות לרקוד בראשי במלוא קסמן ומתיקותן, ואיתן מסורות העולם הישן, שפע של אמונות תפלות סיניות והריקוד המסובך של אהבה אסורה."   
– ג'יימי פורד ("מלון בפינת מר ומתוק"), ניו יורק טיימס.