חזרה לספר באתר


שם הספר:

מתשוקה להצלחה
לחשוב ללא גבולות, לעבוד למען תכלית, לחיות מתוך תשוקה
מאת: דניאל לובצקי

שם הספר במקור:

Do the KIND Thing

שם המחבר במקור :

Daniel Lubetzky

תרגום מאנגלית: דרורה בלישה
עריכת התרגום: ענבל מלכה
מחיר מומלץ: 75 ש"ח
מספר עמודים: 208
הספר ראה אור בחודש אפריל 2016
דאנאקוד: 99-2014

   

© כל הזכויות שמורות למטר
    בכפוף לתנאי השימוש

מתשוקה להצלחה
לחשוב ללא גבולות, לעבוד למען תכלית, לחיות מתוך תשוקה
מאת: דניאל לובצקי

איש החזון והמנכ״ל של חברת חטיפי הבריאות קיינד מגיש מדריך רב השראה להצלחה בעסקים, בחיים ובמשימה החשובה מכול – בניית עולם רחום יותר.

כשדניאל לובצקי הקים את קיינד חטיפי בריאות ב- 2004 , הוא ביקש לקרוא תיגר על הדעה הרווחת שחטיפים אינם יכולים להיות גם טעימים וגם בריאים, גם נגישים וגם טבעיים.

עשר שנים לאחר מכן, כוחה המהפכני של הפילוסופיה של החברה, הדוגלת ב״גם-וגם״, הביא את החברה לשיאים מדהימים של הישגים. קיינד היתה ליצרנית החטיפים הבריאים בעלת הצמיחה המהירה ביותר בארצות הברית. בד בבד, תנועת קיינד – הייעוד החברתי של החברה להפוך את העולם לטוב קצת יותר – חוללה יותר ממיליון מעשים טובים ברחבי העולם.

בספרו מתשוקה להצלחה משתף אותנו לובצקי בעקרונות המהפכניים שעיצבו את המודל העסקי של קיינד והובילו להצלחתה, ומגיש מבט אישי מאוד על חלוץ של יזמות חברתית. לובצקי, שקיבל את השראתו מאביו אשר שרד את השואה בזכות טוב לבם של זרים, התחיל את הקריירה שלו במכירה מדלת-לדלת של ממרח עגבניות מיובשות בשמש, שיוצר בשיתוף פעולה של ערבים ויהודים במזרח התיכון למוד המלחמות. למרות הכישלונות בראשית הדרך הוא לא איבד את אמונתו בחזונו לעסק ״לא-רק-למטרות-רווח״ – עסק שמוכר מוצרים מצוינים וגם עוזר להפוך את העולם למקום טוב יותר.

בעוד חברות אחרות מניחות לנסיבות לאלץ אותן לבחור בין שתי האפשרויות המנוגדות לכאורה, האנשים בקיינד אומרים ״גם-וגם״. בבסיסו, הרעיון הזה קורא תיגר על הנחות ועל פשרות כוזבות. הוא קורא לא להתפשר על פחות ולהיות מוכנים לקחת סיכונים, בדרך כלל פיננסיים. הוא קורא ללמוד לחשוב ללא גבולות ובאופן ביקורתי, ולבחור במה שבמבט ראשון נראה כמו דרך קשה יותר כדי לקבל תמורה רבה יותר בעתיד.

לובצקי משתמש באנקדוטות מאלפות מהקריירה שלו, מציין כמה כישלונות עבר באמצעות הלקחים שהפיק מהן, ובעזרתם פורש את עיקרי אמונתו לבניית עסק מצליח ומיזם חברתי משגשג. הוא בוחן את ערך הנאמנות למותג, מדגיש את חשיבותן של השקיפות והתקשורת במקום העבודה, ומסביר מדוע כוונות טובות לבדן אינן מוכרות מוצרים.

מתשוקה להצלחה הוא ספר מרתק ומלא השראה, המראה כיצד עוצמתו של ״גם-וגם״ חוללה פלאים בחברה אחת – ועשויה להעצים את הדור הבא של יזמים חברתיים, לשפר את שורת הרווח שלהם וגם לשנות את העולם.