חזרה לספר באתר


שם הספר:

קשה אך אפשרי
הקמת סטארט-אפים ומיזמים עסקיים והובלתם להצלחה
מאת: בן הורוביץ

שם הספר במקור:

The Hard Thing About Hard Things

שם המחבר במקור :

Ben Horowitz

תרגום מאנגלית: אסנת הדר
מחיר מומלץ: 78 ש"ח
מספר עמודים: 258
הספר ראה אור בחודש נובמבר 2015
דאנאקוד: 99-1985

   

© כל הזכויות שמורות למטר
    בכפוף לתנאי השימוש

קשה אך אפשרי
הקמת סטארט-אפים ומיזמים עסקיים והובלתם להצלחה
מאת: בן הורוביץ

אנשים רבים מספרים כמה נפלא להקים עסק, אבל רק בן
הורוביץ מספר בכנות אכזרית כמה קשה לנהל עסק.

בן הורוביץ, ממייסדי “אנדריסן הורוביץ” ואחד מהיזמים המכובדים והמנוסים ביותר בעמק הסיליקון, שואב מסיפורו האישי על ייסוד, ניהול, מכירה, קנייה, ניהול והשקעה בחברות היי-טק, ומספק עצות חיוניות וחוכמה מעשית לניווט הבעיות הקשות ביותר שבתי- ספר לעסקים לא מדברים עליהן.

הבלוג שלו זכה למיליוני קוראים מסורים שסמכו עליו שיעזור להם לנהל את עסקיהם. הורוביץ חובב ראפ, והוא מוסיף ללקחים העסקיים שלו מילים משירי הראפ החביבים עליו ומדבר בצורה ישירה על הכול, מפיטורי חברים ועד לגיוס עובדים ממתחרים, מטיפוח ושמירה על אופיו של מנכ”ל ועד לידיעה מתי לפרוש.

עצתו מעוגנת באנקדוטות מעלייתו המפרכת – מייסוד לאודקלאוד, ספקית שירותי הענן, ועד להקמת חברת הון הסיכון המצליחה, אנדריסן הורוביץ, שתיהן עם כוכב-העל הטכנולוגי מארק אנדריסן )ממציא מוזאיק, הדפדפן הפופולרי הראשון של האינטרנט(. הוא לא מנפנף בניצחונו, אלא מנתח בעיות שאין להן תשובות קלות באמצעות ניסיונו, כולל:

- הורדה בדרגה (או פיטורים) של חבר נאמן.
- האם עליך לכלול תארים וקידום, ואיך לעשות זאת.
- האם מותר לגייס אנשים מחבֶרה של ידיד.
- איך לנהל את הפסיכולוגיה שלך, בשעה שכול החברה סומכת עליך.
- מה לעשות כשאנשים חכמים הם עובדים גרועים.
- למה אנדריסן הורוביץ מעדיפה מנכ”לים מייסדים, ואיך להיות
   מנכ”ל מייסד.
- האם עליך למכור את החברה שלך, ואיך לעשות זאת.

הספר מלא בהומור המוכר ובדבריו הישירים של הורוביץ, ושואב מניסיונו האישי והמאלף לעיתים. זהו ספר חשוב ליזמים ותיקים וגם לכל מי ששואף להקים חברה חדשה משלו.

משבחי הביקורות על רב-המכר של הניו יורק טיימס:

"המומחיות והניסיון של בן הופכים אותו לאחד המנהיגים החשובים ביותר לא רק בעמק הסיליקון, אלא בכלכלת הידע העולמית כולה. לכל מי שמעוניין לבנות, להצמיח ולהוביל חברה גדולה, הספר הזה הוא מקור מידע רב-ערך – שמספק גם קריאה מהנה ומלאת תובנות"    מארק צוקרברג, מייסד פייסבוק

"קריאה בספר של בן מעניקה לקורא הנאה מרובה – וגם אמיתות כואבות על יזמוּת ועל הנהגת חברה. זהו גם סיפור מעורר השראה על לידה מחדש של עסק בזכות כוח רצון מברזל"
לארי פייג', מנכ"ל וממייסדי גוגל

"כל ספר ניהול מניח שכל חברה גדולה פעלה לפי נוסחה מסוימת. אבל חברות סטארט-אפ מצליחות אינן מחקות; הן יוצרות חדשנות שאי אפשר להעתיק אותה. בן הורוביץ יודע שאין מתכון שמבטיח הצלחה. הוא כתב את המדריך האמיתי הראשון שיכול להגן על סטארט-אפים מפני הרס עצמי"
פיטר תיל, משקיע הון סיכון וממייסדי פיי פאל

"העצות של בן היו יקרות ערך עבורי בשנים האחרונות. הוא ישיר וגלוי לב, למשל כשהוא מתאר עד כמה בודד הוא תפקידו של מנהל חברה. ברהיטות ובשטף מציע הורוביץ גישה יעילה ותכליתית לניהול צוותים בתקופות טובות ובתקופות רעות. בן אינו צריך לכתוב בשפה רשמית של מנהלים, משום שיש לו הסמכוּת של מי שכבר עבר הכול. התוצאה פשוטה, מקיפה ומשכנעת"    דיק קוסטולו, לשעבר מנכ"ל טוויטר