חזרה לספר באתר


שם הספר:

שקט
כוחם של המופנמים בעולם שלא מפסיק לדבר
מאת: סוזן קיין

שם הספר במקור:

Quiet: The Power of Introverts

שם המחברת במקור :

Susan Cain

תרגום מאנגלית: שרה ריפין
מחיר מומלץ: 99 ש"ח
מספר עמודים: 360
דאנאקוד: 99-1886

   

© כל הזכויות שמורות למטר
    בכפוף לתנאי השימוש

שקט
כוחם של המופנמים בעולם שלא מפסיק לדבר
מאת: סוזן קיין

על הספר

לפחות שליש מבין האנשים המוכרים לנו מופנמים. הם אלה שמעדיפים להקשיב במקום לדבר, לקרוא במקום לבלות. הם חדשנים ויוצרים אך נמנעים משבחים עצמיים, ויעדיפו עבודה ביחידות על פני סיעור מוחות של עבודת צוות.

אנו חייבים למופנמים רבות מן התרומות החשובות לחברה – החל בחמניות של ואן גוך וכלה בהמצאת המחשב האישי ו-google יצירות כמו הנוקטורנו של שופן, "בעקבות הזמן האבוד" של מרסל פרוסט, 1984 של ג'ורג' אורוול ו"הארי פוטר".

ספר זה: שקט, השופע הוכחות משכנעות ותחקירים מרשימים, מלא סיפורים בלתי נשכחים על בני-אדם אמיתיים ומראה לנו עד כמה אנחנו ממעיטים בערכם של מופנמים ועד כמה גדול ההפסד שלנו. בספר זה משרטטת סוזן קיין את עלייתו של "אידאל האדם המוחצן" במאה ה-20 ובוחנת את השפעותיו המרחיקות לכת.

היא בוחנת את הערכים השולטים בתרבות העסקית של ימינו, שבה שיתוף הפעולה המאולץ עלול לעמוד בדרכה של חדשנות והפוטנציאל המנהיגותי של המופנמים לעתים קרובות לא זוכה בהכרה. קיין מתבססת על מחקרים עדכניים בפסיכולוגיה ובמדעי המוח כדי לחשוף את ההבדלים המפתיעים בין מוחצנים למופנמים.

היא מציגה בפנינו מופנמים מצליחים ומעוררי השראה ביותר ומשיאה עצות יקרות מפז בכל נושא, למשל כיצד ניטיב לגשר על הבדלים במערכות יחסים של מופנמים-מוחצנים, כיצד להעצים ילד מופנם, ומתי כדאי להיות "מוחצן מדומה". ספר יוצא דופן זה ניחן ביכולת לשנות לתמיד את אופן ראייתנו את המופנמים, ומה שחשוב לא פחות, את אופן ראייתם של המופנמים את עצמם.

"קיין מגישה שפע של עצות מועילות למורים ולהורים של מופנמים... שקט יעורר עניין בכל מי שמתעניין באופן שבו בני אדם חושבים, עובדים ומתפקדים, או מי שתוהה מה עובר על הבחור שעובד במשרד שלידו. קריאת חובה למופנמים (או להוריהם), שיפיקו תועלת מהעצמת ההערכה העצמית."   - "פורצ'ן.קום"

"עשיר, נבון... מאלף."    - "וול סטריט ג'ורנל"

   "בחינה מרתקת של הנפש האנושית, העשויה לחולל שינוי חיים ויש בה כדי להביא תועלת הן למופנמים הן למוחצנים." "קירקוס"

"הקריאה בספר זה היא תענוג, והוא יגרום למופנמים ולמוחצנים גם יחד לשנות את דעתם על הדרכים הטובות ביותר להיות הם עצמם ולקיים יחסי גומלין עם טיפוסים שונים."   - "לייבררי ג'ורנל"

"מבט אינטליגנטי ולעתים קרובות מפתיע לגבי מה שגורם לנו להיות מי שאנחנו."   - "בוקליסט"

"כמופנם שלעתים קרובות נאלץ לנהוג כמוחצן, מצאתי את המידע בספר זה מאלף ומועיל. בהתבססה על מחקרי מוח ותיאורי מקרים רבים, מסבירה סוזן קיין את היתרונות והפוטנציאליים של המופנמות ושל ההוויה השקטה בעולם רועש."   - אנדרו וייל, מחבר "בריאות טובה לשנים ארוכות" ו"ריפוי ספונטני" בעברית בהוצאת "מטר"

"שקט נותן לגיטימציה ואפילו העדפה למיעוט המייצג את מחצית האנושות."   -גאי קווסאקי, מחבר "חוכמת היזמות" ו"איך להכניס את המתחרים שלך ללחץ" בעברית בהוצאת "מטר"

"העדינות היא רבת עוצמה... הבדידות תורמת לחברתיות... רעיונות חשובים ומפתיעים אלה הם חלק מן הסיבות הרבות לקחת את שקט לפינה שקטה ולספוג את המסר המבריק ומעורר המחשבה שלו."    - רוזבת מוס קנטר, פרופסור בבית הספר למנהל עסקים של הרווארד, מחברת "ביטחון ותאגיד-על".

"ספר חכם ותוסס על ערך השתיקה והבדידות, שמעורר בך רצון להכריז עליו קבל עם ועדה. שקט מציע מבט כובש וקולע לתוך לבם ומוחם של אלה שמשנים את העולם במקום לקשקש עליו בטוויטר."    -דניאל גילברט, פרופסור לפסיכולוגיה, אוניברסיטת הרווארד, מחבר "להיתקל באושר" – בעברית בהוצאת "מטר"