חזרה לספר באתר


שם הספר:

המוח הגברי
מאת: ד"ר לואן בריזנדיין

שם הספר במקור:

The Male Brain

שם המחברת במקור :

Louann Brizendine

תרגום מאנגלית: יעל סלע-שפירו
מחיר מומלץ: 95 ש"ח
מספר עמודים: 277
דאנאקוד: 99-1834

   

© כל הזכויות שמורות למטר
    בכפוף לתנאי השימוש

המוח הגברי
מאת: ד"ר לואן בריזנדיין

מה הופך את הגבר לגבר?
"נשים אמנם אוהבות גברים, חיות עם גברים ויולדות בנים, אך הן עדיין לא מבינות אותם."    ד"ר לואן בריזנדיין

בספר ההמשך לרב-המכר שלה, "המוח הנשי", מתמקדת ד"ר לואן בריזנדיין במוח הגברי, ומסבירה באילו מובנים "המציאות הגברית" שונה מהמציאות הנשית בכל שלב בחיים, מילדות ועד זקנה.

שמונה שבועות אחרי ההפריה, מוחו של העובר הזכרי מוצף בכמויות אדירות של טסטוסטרון, המחוללות שינוי קיצוני במבנהו. ולאורך כל חייו, הגנים והורמוני המין של הזכר מעצבים את מוחו שוב ושוב, ויוצרים את ההתנהגויות אשר בעת ובעונה אחת מושכות ודוחות, מסקרנות ומבלבלות את הנשים - ואינן ברורות גם לגברים עצמם. בספר "המוח הגברי", מעניקה לכם ד"ר בריזנדיין תובנות מרתקות על בנים ועל גברים.

מדוע בנים קטנים שואבים הנאה בלתי נדלית מעצם הנעת גופם? מדוע בנים בגיל ההתבגרות מתכנסים בעצמם רגשית? אילו תכתיבים ביולוגיים קובעים שבחורים צעירים מתמקדים מבוקר ועד ערב בהשגת סקס, שגברים בוגרים עוסקים בכפייתיות בהיררכיה בעבודה, ושסבים מגלים מחדש את העדינות והרכות?

על סמך ניסיונה המקצועי העשיר ומחקריה בשלל תחומים, החל במדעי המוח וכלה באנדוקרינולוגיה התנהגותית, דוקטור בריזנדיין מגלה לקוראים כי:

המוח הגברי הוא מנגנון משוכלל לפתרון בעיות. כשצצה בפני גבר בעיה אישית, הוא יפתור אותה באמצעות האזורים האנליטיים של המוח שלו, ולא באמצעות האזורים הרגשיים.

המוח הגברי פורח בתנאי תחרות, מפגין חיבה אינסטינקטיבית להשתוללות בריאה, וכן לעיסוק כפייתי במדרג ובהיררכיה.

בשלבים מסוימים בהתפתחותו, המוח הגברי מתקשה בהבנת דיבור נשי בגלל גובה הצליל והתנגנותו.

האזור במוח הגברי העוסק במרדף מיני גדול פי 2.5 מהאזור המקביל במוח הנשי, ומחולל מעין לולאה אינסופית של מחשבות ודחפים מיניים.

"בתור אישה שכל חייה הכירה גברים מסובכים, אין לי אלא להצטער שהספר 'המוח הגברי' לא נכתב כשהייתי צעירה. הסבריה של ד"ר לואן בריזנדיין ברורים, מסקרנים ומרתקים, ודבריה על אופן פעולתו של המוח הגברי (והסיבות לפעולתו בדרכים אלה) סיפקו לי תובנות רבות מספור. אני כבר מחכה לרגע שאוכל להעניק אותו במתנה לכל חברותי." ג'יין פונדה, שחקנית

"רק אישה יוצאת מן הכלל כמו ד"ר לואן בריזנדיין מסוגלת להבין את המוח הגברי. היא מגייסת לעזרתה את המדע המתקדם ביותר כדי לסייע לנו להבין את התשוקות והיצרים הקדומים והקמאיים ביותר של הגברים – מומלץ בחום."

דין אורניש, מחבר הספרים:
"אהבה והישרדות" ו"לאכול יותר, לשקול פחות"
מרצה לרפואה באוניברסיטת קליפורניה

על הספר "המוח הנשי"

"גיליתי שאני יכול לשנות את נושא השיחה בכל אירוע חברתי אם אני רק מזכיר את 'המוח הנשי' מאת לואן בריזנדיין."

דייוויד ברוקס, ניו-יורק טיימס

"סוף-סוף, תשובה מספקת לשאלתו של פרויד 'מה רוצה האישה?' לואן בריזנדיין עשתה טובה ענקית לכל גבר שרוצה להבין את הנשים החידתיות בחייו."

דניאל גולמן, מחבר "אינטליגנציה רגשית"

"המוח הנשי הוא ספר כיפי, עסיסי, שנון ומרגיע. כדאי לכל הנשים – ולגברים שאוהבים אותן – לקרוא אותו במהרה."

דוקטור כריסטין נורת'רופ, מחברת "תבונת גיל המעבר"

"בסגנון קליל ומשועשע, עוקבת בריזנדיין עוקבת אחר התפתחות מוחה של האישה מלידה, דרך גיל ההתבגרות, חיזור, הריון, לידה, גידול ילדים, ועד גיל המעבר ומעבר לו."

דבורה טאנן, מחברת "קצר", "ככה את יוצאת מהבית" ועוד