חזרה לספר באתר


שם הספר:

החלטות
כיצד מנהלים, מנהיגים ומפקדים מכריעים ברגע האמת
מאת: נואל מ' טיצ'י, וורן ג' בניס

שם הספר במקור:

Judgment: How winning leaders make great calls

שמות המחברים במקור :

Noel M. Tichy Warren G. Bennis

תרגום מאנגלית: אורית זרובבל
מחיר מומלץ: 95 ש"ח
מספר עמודים: 384
דאנאקוד: 99-1727

   

© כל הזכויות שמורות למטר
    בכפוף לתנאי השימוש

החלטות
כיצד מנהלים, מנהיגים ומפקדים מכריעים ברגע האמת
מאת: נואל מ' טיצ'י, וורן ג' בניס

על הספר

ראשי ממשלה, מנכ"לים, מאמני קבוצות ספורט או מפקדים בצבא - מנהיגים זכורים בזכות ההכרעות הטובות ביותר והגרועות ביותר שקיבלו. בעידן של אי-בהירות ודרישות סותרות, איכות ההכרעה של המנהיג עשויה לקבוע את גורל הארגון.

ההכרעה היא מהותה של המנהיגות, אך למרות חשיבותה היא תמיד היתה מושג מעורפל. האם הכרעה מבוססת על היגיון בריא או על תחושת בטן? האם היא תוצר של מזל או של תבונה? האם יש תהליך קבוע שבסופו מתקבלות הכרעות טובות?

וורן בניס ונואל טיצ'י הקדישו עשרות שנים ללימוד ולהוראה של מנהיגות ולייעוץ למנכ"לים בכירים כמו ג'ק וולץ', המנכ"ל האגדי של ג'נרל אלקטריק או הווארד שולץ, מייסד "סטארבקס"; עכשיו, לצורך כתיבת המדריך המקצועי שבידיכם לקבלת הכרעות קשות, הם ראיינו מנהיגים רבים בקנה מידה עולמי.

מה עושים ברגעים שבהם כה הרבה מונח על כף המאזניים, והנתיב הנכון רחוק מלהיות ברור? איך לזהות את הרגע הגורלי לפני ההכרעה, שבו חיוני לבצע פעולה מהירה והחלטית, ואיך ליישם את ההחלטה אחרי קבלת ההכרעה? וכיצד ניתן לתקן הכרעה לא נכונה תוך כדי יישומה?

בין שאתם מנהלים מחלקה קטנה או חברה גדולה - החלטות יעניק לכם כלים חשובים להערכת המצב, לקבלת החלטות ולהתמודדות עם אנשים, אסטרטגיה ומשברים. שום ארגון אינו יכול להרשות לעצמו להזניח את התחום הגורלי הזה - ושום ספר לא התמקד בו בבהירות כזו קודם לכן!

"זוהי קלאסיקה מן המוכן שמנהיגים - ואלה שמבקשים להפוך למנהיגים - יקראו אותה וייוועצו בה שנים רבות."

- ריצ'רד פרסונס, יו"ר ומנכ"ל טיים וורנר

"אני מעריץ שרוף של נואל טיצ'י ושל וורן בניס. בספר חשוב זה הם נותנים קורס מזורז על הכרעות וחושפים את הכלים שבהם משתמשים מנהיגים גדולים כדי לקבל את ההכרעות הנכונות בזמן הנכון."

קן בלנצ'ארד, מחבר שותף של רבי המכר מי הרג את השינוי ותורת המנהיגות