חזרה לספר באתר


שם הספר:

מחוברים
כיצד פועלים קשרים בין בני אדם ואיך הם מעצבים את חיינו
מאת: ניקולס א' כריסטאקיס, ג'יימס ה' פאולר

שם הספר במקור:

Connected: The surprising power of our social networks and how they shape our lives

שמות המחברים במקור :

Nicholas A. Christakis, James H. Fowler

תרגום מאנגלית: דרורה בלישה
מחיר מומלץ: 95 ש"ח
מספר עמודים: 304
דאנאקוד: 99-1703

   

© כל הזכויות שמורות למטר
    בכפוף לתנאי השימוש

מחוברים
כיצד פועלים קשרים בין בני אדם ואיך הם מעצבים את חיינו
מאת: ניקולס א' כריסטאקיס, ג'יימס ה' פאולר

הידעתם?
- האושר מידבק.
- בני זוגכם לעתיד יהיו כנראה חברים של חברים שלכם.
- חברים של חברים של חברים שלכם יכולים לגרום לכם
   להיות שמנים - או רזים.

אלה רק אחדים מהממצאים המפתיעים של המדענים הידועים ניקולס כריסטאקיס וג'יימס פאולר. במחוברים הם מציגים ראיות חדשות ומרעישות לכך שמעגלים חברתיים מעצבים למעשה את כל היבטי חיינו: איך אנחנו מרגישים, עם מי אנחנו מתחתנים, האם אנחנו חולים, כמה אנחנו מרוויחים והאם אנחנו הולכים להצביע בבחירות. מסתבר שכל זה תלוי במה שאנשים סביבנו עושים, חושבים ומרגישים.

ככלל, קיימות שלוש דרגות של השפעה: אנחנו משפיעים על אנשים ומושפעים מאנשים המרוחקים מאיתנו עד שלוש דרגות הפרדה, ואת רובם איננו מכירים כלל. המעגלים החברתיים הללו הם שמונחים ביסודם של הונאות פיננסיות, הפרעות אכילה, התעללויות והתאבדויות, אבל גם ביסודם של חדשנות, אלטרואיזם ופעולות אקראיות לכאורה של נדיבות.

מחוברים הוא ספר פרובוקטיבי, מלא תובנות ושימושי, ההופך על פיה את תפישת עליונותו של הפרט ומציג תפישה חדשה ומהפכנית: כנחילי דגים המשנים כיוון כאיש אחד, כך גם אנחנו מובלים בבלי דעת על ידי הסובבים אותנו. הוא ישנה לעד את האופן שבו אתם מסתכלים זה על זה ועל עצמכם. הספר זכה בפרס יוקרתי בארצות הברית, היה מועמד לפרסים נוספים, תורגם לשפות רבות והגיע לרשימות רבי המכר.

"כריסטאקיס ופאולר כתבו את הספר בה"א הידיעה על המדע החדש והמרתק על מעגלים חברתיים. נדמה לנו שאנחנו אנשים עצמאים השולטים בגורלנו, אבל המחברים מראים לנו שאנחנו רק תאים במערכת העצבים של חיה גדולה בהרבה. אם מישהו שאינכם מכירים קורא את מחוברים זה ישנה את חייכם לתמיד. איך? קראו ותגלו בעצמכם."

- דניאל גילברט, מחבר רב המכר להיתקל באושר (בעברית בהוצאת מטר)

"מה שהופך אותנו לבני אדם - לטוב ולרע - הוא טבענו החברתי. הפן המורכב, המופלא ולעתים האפל הזה שלנו לא נחשף מעולם בבהירות כזאת כמו במחוברים. בעולם חברתי המתפוצץ מרוב דרכים חדשות ליצירת יחסים הדדיים, מחוברים הוא מדריך למשתמש עבור עצמנו במאה העשרים ואחת."

- דן אריאלי, מחבר רב המכר לא רציונלי ולא במקרה (בעברית בהוצאת מטר)