חזרה לספר באתר


שם הספר:

אח עשיר, אחות עשירה
שתי דרכים שונות אל אלוהים, כסף ואושר
מאת: רוברט ואמי קיוסאקי

שם הספר במקור:

Rich Brother Rich Sister

שמות המחברים במקור :

Robert & Emi Kiyosaki

תרגום מאנגלית: אסתי וכטל
מחיר מומלץ: 89 ש"ח
מספר עמודים: 368
דאנאקוד: 99-1686

   

© כל הזכויות שמורות למטר
    בכפוף לתנאי השימוש

אח עשיר, אחות עשירה
שתי דרכים שונות אל אלוהים, כסף ואושר
מאת: רוברט ואמי קיוסאקי

רוברט ואמי קיוסאקי - Robert & Emi Kiyosaki

רוברט קיוסאקי, שנולד וגדל בהוואי, הוא דור רביעי לאמריקנים ממוצא יפני. לאחר שסיים את האקדמיה לימאים של צי הסוחר בניו יורק הצטרף רוברט לחיל הנחתים ושירת בווייטנאם כקצין וכטייס מסוק תקיפה בנושאת מטוסים.

לאחר המלחמה החל רוברט לעבוד במכירות בחברת זירוקס ובשנת 1977 יסד חברה משלו שייצרה בפעם הראשונה את ארנקי הניילון בעלי סגירת הוולקרו, אשר מיועדים לגולשים, והחדירה אותם לשוק. הוא יסד חברה בינלאומית לחינוך בשנת 1985 והקנה לעשרות אלפי תלמידים בכל העולם ידע על עסקים והשקעות.

בשנת 1994 מכר רוברט את העסק והודות להשקעותיו היה באפשרותו לצאת לגמלאות בגיל ארבעים ושבע. בתקופה הקצרה של היותו בגמלאות הוא כתב את סדרת רבי-המכר הבינלאומית
אבא עשיר, אבא עני (בעברית בהוצאת מטר) ובשנת 2006 כתב יחד עם דונלד טראמפ את הספר רוצים שתהיו עשירים (בעברית בהוצאת מטר).

כיזם, מחנך ומשקיע מפרסם קיוסאקי טור חודשי ביאהו פייננס, הנושא את הכותרת מדוע העשירים נעשים עשירים יותר, וכן טור חודשי בשם תשואות עשירות בכתב העת אנטרפרנור.

ברברה אמי קיוסאקי גדלה בהוואי עם רוברט ויתר בני משפחת קיוסאקי. בעוד רוברט בחר ללכת בדרך המלחמה בתקופת וייטנאם, בחרה אמי בדרך השלום והתעניינה במסעות רוחניים ואלטרנטיביים.

היא החלה ללמוד באוניברסיטה של הוואי ואחר-כך נסעה לקולורדו, אלסקה והודו כדי להעמיק בלימודי הבודהיזם. אמי הוסמכה בשנת 1985 על-ידי הוד קדושתו הדלאי לאמה וכיום היא קרויה בשם ההסמכה שלה, ביקשוני טנזין קאצ'ו.

במשך שש שנים שימשה טנזין מדריכה לבודהיזם באקדמיה של חיל האוויר האמריקני. היא בעלת תואר שני בבודהיזם הודו-טיבטי ובלשון הטיבטית מאוניברסיטת נארופה בקולורדו שבארצות-הברית. היא משמשת כסגנית מנהלת רוחנית וכמורה במרכז הבודהיסטי טובטן דארג'י לינג בלונג ביץ' שבקליפורניה, וכמורה אורחת בטובטן שדראפ לינג בקולורדו ספרינגס.

לסירוגין היא גם מתגוררת במנזר גדן צ'ולינג שבצפון הודו. טנזין משמשת גם כמדריכה דתית בהוספיס בלוס אנג'לס שבקליפורניה.