חזרה לספר באתר


שם הספר:

מה לימד אותי שאמו הלווייתן על החיים, על אהבה ועל נישואים
אנשים מפיקים לקחים מחיות וממאלפים
מאת: איימי סאתרלנד

שם הספר במקור:

What Shamu Taught Me about Life, Love and Marriage - lessons for people from animals and their trainers -

שם המחברת במקור :

Amy Sutherland

תרגום מאנגלית: חדווה קלינהנדלר
מחיר מומלץ: 78 ש"ח
מספר עמודים: 148
דאנאקוד: 99-1542

   

© כל הזכויות שמורות למטר
    בכפוף לתנאי השימוש

מה לימד אותי שאמו הלווייתן על החיים, על אהבה ועל נישואים
אנשים מפיקים לקחים מחיות וממאלפים
מאת: איימי סאתרלנד

על הספר

בזמן שצפתה, לצורך כתיבת ספרה הקודם, במאלפי חיות אקזוטיות, עלה בדעתה של העיתונאית איימי סאתרלנד רעיון מבריק: ליישם את שיטות אילוף החיות שראתה על היצורים האנושיים שבחייה - ובפרט על בעלה האהוב סקוט! בספר המשעשע והשנון שבידיכם סאת'רלנד מספרת כיצד יישמה את מה שלמדה מהמאלפים על חייה שלה.

כשבעלה השכחן שוב הסתובב מרוגז בבית וחיפש את מפתחות הרכב האבודים שלו, שאלה סאת'רלנד את עצמה: מה היה עושה מאלף דולפינים? והתשובה היתה: שום דבר. מאלפים מעודדים התנהגות רצויה, וחשוב לא פחות - מתעלמים מהתנהגות לא רצויה. במקום לפייס את בן זוגה בהצטרפות לחיפושים או להעצים את כעסו בהטפה שישמור טוב יותר על החפצים שלו, התרכזה סאתרלנד בהדחת הכלים ולא הוציאה הגה. לא עבר זמן רב וסקוט מצא את המפתחות ונרגע. וסאת'רלנד חשה צורך לזרוק לו כפרס דג מקרל.

ככל שיישמה יותר ויותר מעקרונות האילוף הבחינה סאתרלנד שהיא הופכת יותר אופטימית ופחות שיפוטית, ושלאחר 12 שנות נישואים יחסיה עם סקוט הולכים ומשתפרים. תוצאות התהליך, שהחל כניסוי מבודח, היו טובות כל כך, עד שסאתרלנד החלה ליישם את שיטות האילוף על כל האנשים שהיא מכירה, כולל אמא שלה, חבריה, הסטודנטים שלה ואפילו הפקידה בדואר. הלקח שהפיקה בסוף התהליך הוא שהחיה היחידה שבכוחך לשנות היא אתה עצמך.

בספר, המלא עוּבדות משעשעות, תובנות מרתקות, אנקדוטות מצחיקות ועצות מעשיות, מתארת סאת'רלנד איך הגיעה לארץ פלאות שבה צ'יטות יוצאות לטיול קשורות ברצועה ופילים מציירים בצבעי מים, ואיך יצאה ממנה דגם חדש ומשופר של הומו-סאפיינס.

"בספרה החדש של איימי סאתרלנד תמצאו עצות נבונות ומעשיות לשיפור יחסי האנוש שלכם... מה שאהבתי בספר 'מה לימד אותי שאמו הלווייתן על החיים, על אהבה ועל נישואים' הוא שבזכות המשחק הנהדר של סאתרלנד במילים, ההיגיון הכובש שלה והאנקדוטות על בעלי חיים אקזוטיים אני ממש מרגישה שזכיתי בעצמי בממתק. הספר הזה מתגמל כל כך, עד שאני מתכננת לקרוא אותו כמה פעמים ולתת אותו לכל החברים שלי. ממתק, מישהו?"
- מרת'ה בק, מחברת רב-המכר Steering by Starlight