חזרה לספר באתר


שם הספר:

מעשיות מעיירה של אלמנות
ורשומות מארץ של גברים
מאת: ג'יימס קניון

שם הספר במקור:

Tales from The Town of Widows and
Chronicles From The Land of Men

שם המחבר במקור :

James Canon

תרגום מאנגלית: מרב זקס-פורטל
בשיתוף הוצאת כתר
מחיר מומלץ: 88 ש"ח
מספר עמודים: 360
דאנאקוד: 99-1495

   

© כל הזכויות שמורות למטר
    בכפוף לתנאי השימוש

מעשיות מעיירה של אלמנות
ורשומות מארץ של גברים
מאת: ג'יימס קניון

על הספר

למריקיטה, עיירה קטנה בהרי קולומביה, מגיעה חבורה של לוחמי גרילה. הם מגיעים חדורי אמונה וחמושים ברובים, ולפני שהם עוזבים הם מגייסים בכוח לשורותיהם את כל גברי העיירה, צעירים כזקנים, ומותירים מאחור רק כומר וילד חיוור פנים המחופש לילדה קטנה.

בן-לילה הופכת מריקיטה לעיירה שוממה ההולכת ונסגרת בתוך עצמה. ללא גברים החיים נראים חסרי תקווה, והנשים נאלצות להשתמש בתושייתן כדי לשרוד.

רוסלבה, אלמנתו של קצין המשטרה, שואפת לשנות את גורל עיירת האלמנות: היא ממנה את עצמה למושלת ומבטיחה להשיב את החוק והסדר ולשקם את הכלכלה והתשתיות הרעועות. ללא התלהבות מסכימות הנשים לאחד כוחות, ולמרבה האירוניה אט-אט נוצרת אוטופיה נהדרת, המזכירה את רעיון החברה המושלמת שלוחמי הגרילה מנסים כביכול לקדם בעת שהם רוצחים, בוזזים ואונסים.

במיומנות, בכתיבה קולחת ושובת לב ובהומור אפל מצליח הרומן מעשיות מעיירה של אלמנות לבחון נושאים כמו מגדר ומיניות על רקע הקונפליקט בקולומביה. הרומן מציג מארג אנושי מרהיב ומרתק של נשים מוכות גורל ואת המלחמה האיומה שעוזרת להן לבנות חברה שלווה ושוויונית. העלילה המרגשת, הדמויות המורכבות והמקוריות יוצאת הדופן מצביעות בבירור על עלייתו של כישרון ספרותי חדש.

"רומן הביכורים של ג'יימס קניון מגולל בקול תרועה את סיפור ניצחונן של נשות קולומביה... בערמומיות הוא מרחיב את היריעה עד ל'ליזיסטרטה' של אריסטופנס. ריאליזם פנטסטי קסום בסגנון גבריאל גארסיה מרקס ומריו ורגאס יוסה, עם נגיעות של תרבות הפופ העכשווית."

- Kirkus Reviews