חזרה לספר באתר


שם הספר:

לוותר או להסתער
הספר שילמד אתכם
מתי להרים ידיים ומתי לקפוץ למים
מאת: סת' גודין

שם הספר במקור:

The Dip

שם המחבר במקור :

Seth Godin

תרגום מאנגלית: יעל סלע-שפירו
מחיר מומלץ: 74 ש"ח
מספר עמודים: 96
דאנאקוד: 99-1461

   

© כל הזכויות שמורות למטר
    בכפוף לתנאי השימוש

לוותר או להסתער
הספר שילמד אתכם
מתי להרים ידיים ומתי לקפוץ למים
מאת: סת' גודין

על הספר

כל פרויקט חדש (או כל תפקיד, תחביב או ארגון חדשים) יוצא לדרך בהתלהבות ובהנאה. לאחר מכן הדרך נעשית קשה יותר ומהנה פחות, עד שמגיעים לנקודת השפל: כשהכול נעשה ממש קשה, וסבל אמיתי.

ואז אתם מתחילים לשאול את עצמכם אם המטרה בכלל שווה את "כאב הראש". אולי "הבור" בו אתם תקועים, הוא רק מכשול זמני שתצליחו להתגבר עליו אם רק תמשיכו לדחוף בכל הכוח. אבל אולי נקלעתם למבוי סתום, והמצב לעולם לא ישתפר ואין זה משנה עד כמה תתאמצו.

בניגוד למחשבה המקובלת, דוקא מצליחנים מרימים ידיים מהר, לעתים תכופות, וללא רגשי אשמה - עד שהם מוכנים לעבור את התלאות, אבל במקומות הנכונים ומהסיבות הנכונות. אפשר לומר שמצליחנים מחפשים את ה"בור". הם מבינים שככל שהמחסום גדול יותר, התגמול שמקבל מי שחוצה אותו גדול יותר.

אם תצליחו להפוך למובילים בתחומכם, תזכו בנתח גדול יותר מהרווחים, מהתהילה ומהביטחון לטווח ארוך.

מפסידנים, לעומת זאת, נלכדים בשתי מלכודות בסיסיות. או שהם אינם מצליחים להחזיק מעמד עד סוף ה"בור" - או שהם בכלל אינם מצליחים למצוא את ה"בור" הנכון, ה"בור" שכדאי להם לכבוש.

אין זה משנה אם אתם מעצבים גראפיים, נציגי מכירות, אתלטים או מנכ"לים לעתיד - הספר הזה יעזור לכם להבין אם אתם נמצאים ב"בור" ששווה לכם להשקיע את המיטב שלכם כדי לעבור אותו. אם "הבור" אכן שווה את המאמץ, הספר הקטן והמשעשע הזה יעזור לכם לחשוק שיניים ולהתמודד איתו כראוי. אם לא, הוא יסייע לכם לאזור אומץ ולוותר - כדי שתוכלו למצוא את "הבור" המתאים לכם.