חזרה לספר באתר


שם הספר:

להיתקל באושר
נדמה לכם שאתם יודעים מה עושה אתכם מאושרים?
סביר להניח שאתם בכלל לא בכיוון הנכון...
מאת: דניאל גילברט

שם הספר במקור:

Stumbling on Happiness

שם המחבר במקור :

Daniel Gilbert

תרגום מאנגלית: אסף כהן
מחיר מומלץ: 88 ש"ח
מספר עמודים: 308
דאנאקוד: 99-1390

   

© כל הזכויות שמורות למטר
    בכפוף לתנאי השימוש

להיתקל באושר
נדמה לכם שאתם יודעים מה עושה אתכם מאושרים?
סביר להניח שאתם בכלל לא בכיוון הנכון...
מאת: דניאל גילברט

על הספר

מדוע בני-זוג ממהרים יותר לסלוח לאהוביהם על ניאוף מאשר על השארת כלים מלוכלכים בכיור? מדוע אנשים שראייתם תקינה מוכנים לשלם כדי למנוע עיוורון יותר מכפי שעיוורים מוכנים לשלם כדי לראות? מדוע שותפים לארוחה מתעקשים להזמין מנות שונות במקום את מה שהם רוצים באמת?

מדוע מטופלים זוכרים הליכים רפואיים ארוכים ככואבים יותר מאלה הקצרים? מדוע איננו יכולים לזכור שיר אחד תוך כדי הקשבה לשיר אחר; ומדוע התור בסופרמרקט מאט תמיד ברגע שאנחנו מצטרפים אליו?

בספר המבריק, השנון והקולח הזה מתאר דניאל גילברט, פסיכולוג בעל-שם מאוניברסיטת הרווארד, את שיגיונות הדמיון ותעתועי ראיית הנולד שגורמים לכולנו לטעות בחיזוי עתידנו ובהערכת שביעות הרצון שלנו.

בעזרת תיאורים בהירים ומלאי חיים של המחקרים העדכניים ביותר בפסיכולוגיה, מדעי המוח הקוגניטיביים, פילוסופיה וכלכלה התנהגותית, חושף גילברט את התגליות המדעיות על אודות היכולת האנושית הייחודית לדמיין את העתיד, ועל מידת היכולת שלנו לחזות עד כמה הוא ימצא חן בעינינו כשנגיע אליו. גילברט כותב בסגנון קריא, רהוט ומרענן, שופע תובנות נוקבות ומסביר מדוע אנו יודעים מעט כל כך על נבכי לבם ונפשם של האנשים שנהיה בקרוב.

"כולם ייהנו מקריאת הספר הזה, וחלקנו היינו רוצים לכתוב אותו. לעתים נדירות תיפול בחלקכם הזכות ללמוד כל כך הרבה על נושא חשוב כל כך ובו בזמן ליהנות כל כך."

דניאל כהנמן, חתן פרס נובל לכלכלה 2002

זהו ספר מופלא שינתץ לרסיסים את האמונות המוצקות ביותר שלכם בנוגע לאופן הפעולה של הנפש האנושית. בסגנונו הקולח שאינו חדל לשעשע, גילברט הוא המדריך המושלם לסיור באזורים המעניינים ביותר של המחקר הפסיכולוגי. נדמה לכם שאתם יודעים מה מסב לכם אושר? לא תדעו לבטח עד שתקראו את הספר הזה."

סטיבן לוויט, מחבר "פריקונומיקס"

"בספרו 'להיתקל באושר', דניאל גילברט חולק איתנו את האבחנות המבריקות שלו בנוגע לגחמותיו של המוח שלנו ומנחה אותנו אל האושר בדרכים מענגות ומרתקות להפליא. אם תיתקלו במקרה בספר הזה, מובטחת לכם הנאה במינונים גבוהים."

דניאל גולמן, מחבר אינטליגנציה רגשית

"זהו ספר מבריק, שימושי שבכוחו לשנות את צורת ההסתכלות שלכם על כל דבר בחייכם כמעט. ואם זה לא מספיק, גילברט כותב כמו שילוב בין מלקולם גלדוול ודייוויד סדאריס."

סת' גודין, מחבר "פרה סגולה"

"תוך הסתמכות על מחקרים פסיכולוגיים עדכניים וחדשניים ועל אבחנותיו החדות לגבי אירועים יומיומיים, גילברט מצליח להשתעשע מאוד ותוך כדי כך לשפוך אור במומחיות על כמה מהתעלומות התהומיות ביותר של הנפש האנושית. אני חוזה בביטחון שהעתיד שלכם יהיה מאושר יותר אם תקראו את הספר עוצר הנשימה הזה."

דניאל שכטר, מחבר "שבעת החטאים של הזיכרון"