חזרה לספר באתר


שם הספר:

גלים מתנפצים
נפילתה של ג'יאוטק: חלום ענק למקם טכנולוגיה ישראלית בלב עולם התקשורת האלחוטית
מאת: ירון איתן עם אורי מירון

שם הספר במקור:

Riding The Waves
The Rise and Fall of Geotek

שמות המחברים במקור :

Yaron Eitan with Uri Miron

ברוך קורות
מחיר מומלץ: 79 ש"ח
מספר עמודים: 148
דאנאקוד: 99-1323

   

© כל הזכויות שמורות למטר
    בכפוף לתנאי השימוש

גלים מתנפצים
נפילתה של ג'יאוטק: חלום ענק למקם טכנולוגיה ישראלית בלב עולם התקשורת האלחוטית
מאת: ירון איתן עם אורי מירון

על הספר

ב-1992 הקימה חברה קטנה ושאפתנית בשם ג'יאוטק מיזם משותף עם הרשות לפיתוח אמצעי לחימה - רפא"ל. מטרת השותפות היתה התאמת טכנולוגיית תקשורת הטילים של רפא"ל ליישום אזרחי-מסחרי: יצירת רשת תקשורת אלחוטית מתקדמת ויעילה. אם יצליח, האמינו אנשי החברה, יאפשר היישום לג'יאוטק להתחרות בתחום החם ביותר בענף התקשורת, כפי שנראה באותם ימים.

תוך פחות משבע שנים גייסה ג'יאוטק 800 מיליון דולר, העסיקה 1,200 אנשים ברחבי העולם, פיתחה טכנולוגיות מהפכניות, הקימה רשת אלחוטית ארצית בארצות-הברית ואז, ללא סיבה נראית לעין, התמוטטה, פשטה רגל ופורקה.

"גלים מתנפצים" מביא את סיפורה המיוחד של ג'יאוטק מנקודת מבטו של ירון איתן, המייסד והמנכ"ל. הספר מתאר את תולדות החברה מכל ההיבטים: נתונים פיננסיים ומערכת היחסים עם וול סטריט, ההתפתחות הטכנולוגית ומערכת היחסים עם רפא"ל, אסטרטגיות עסקיות והתפתחות החזון של ג'יאוטק, החלטות מכריעות של הצוות הניהולי, האתגרים הכרוכים בהתרחבות מהירה, והמשבר הסופי שהוביל לקריסתה.

נוסף על סיפורה של ג'יאוטק, הספר מספק תובנות מרתקות על האתגרים והתגמולים הכרוכים ביזמות, מפי איש עסקים אשר הקריירה שלו כיזם החלה מיד בתום לימודיו בבית הספר למנהל עסקים.

הספר "גלים מתנפצים" מגולל את סיפורה המרתק של חלוצה אמיתית במהפכת האלחוט של שנות התשעים, חברה שהיה לה העוז לקרוא תיגר על כמה מתאגידי הענק הנזילים ביותר בשוק תחרותי במידה שלא תיאמן. הוא מספר את סיפורו של יזם שרדף אחרי חלום שסיכוייו מעטים, ומאחר שהעז להסתכן בכישלון, התקרב להצלחה הרבה יותר מכפי שרבים האמינו.

אהוד ברק
ראש ממשלת ישראל לשעבר

"גלים מתנפצים" הוא סיפור עסקי מרתק המתעד מסע מהתחתית אל הצמרת ובחזרה. ברמה האנושית זהו סיפור מדהים ונוגע ללב כאחד: סיפור על מוסר, למידה, ענווה ושיפוט בנסיבות מאתגרות. שותפי ירון איתן הוא יזם מדהים ואדם יוצא דופן. בין מעלותיו ניתן למנות: מעוף, מנהיגות, כריזמה והעזה. בספר גלים מתנפצים הוא מספר על צבירת חוכמה וידע, נכסים אשר יישארו בבעלותו לשארית חייו.

וינסטון צ'רצ'יל
שותף בחברת SCP Partners