חזרה לספר באתר


שם הספר:

כל מה שאני צריך לדעת כבר למדתי בגן
מאת: רוברט פולגום

שם הספר במקור:

All I Really Need to Know
I Learned in Kindergarten

שם המחבר במקור :

Robert Fulghum

תרגום מאנגלית: עדית בן-פורת
מחיר מומלץ: 74 ש"ח
מספר עמודים: 221
דאנאקוד: 99-1243

   

© כל הזכויות שמורות למטר
    בכפוף לתנאי השימוש

כל מה שאני צריך לדעת כבר למדתי בגן
מאת: רוברט פולגום

על הספר

לפני חמש-עשרה שנה פרסם רוברט פולגום אני מאמין פשוט, שהפך לרב-מכר בינלאומי, עם מכירות של יותר משבעה מיליוני עותקים, וכיכב במקום הראשון ברשימת רבי-המכר של הניו יורק טיימס - כל מה שאני צריך לדעת כבר למדתי בגן. בשנים שעברו מאז שהספר ראה אור בראשונה, היה לו זמן להרהר, להעריך ולשקול מחדש את רעיונותיו.

פולגום כתב לספר הקדמה חדשה והעשיר אותו בעשרים וחמישה קטעים חדשים לגמרי, שנותנים משנה תוקף לחוכמת החיים שלו, הפשוטה אך רבת-המשמעות: רוב הדברים הבסיסיים ביותר בחיים טומנים בחובם את ההזדמנויות החשובות ביותר.

פולגום מחבר אותנו בספרו להרהורים על החיים, המוות, האהבה, הכאב, החדווה, הצער... והשניצל סטייק הטוב ביותר בעולם. בסיפור על הגרעין הקטן שילד מנביט בצלוחית מדובר בעצם היותנו בני-אלמוות ועל שבריריותם של החיים... עכבישה שלוכדת בקוריה (ומאבדת) אישה מבוגרת בבוקר יפה אחד מלמדת אותנו איך לשרוד אחרי אסון... סיפור האהבה של ז'אן פרנסואה פילאטרה והכדור הפורח שלו מזכיר לנו לגלות אומץ ולא לפחד "לעוף"... וממשחק "מחבואים" אפשר ללמוד על טבעו של אלוהים.

כל מה שאני צריך לדעת כבר למדתי בגן מלא וגדוש בתובנות מאירות עיניים על החיים ובמשמעות המצויה בפרטים הקטנים. אולי דווקא בעולם המטורף שבו אנו חיים, סיפורים אלה יהדהדו אפילו עמוק יותר - כאשר תגלו כיצד אפשר למצוא תובנות אוניברסליות באירועים פשוטים.