חזרה לספר באתר


שם הספר:

כל שנייה קובעת
מאת: לאנס ארמסטרונג, סאלי ג'נקינס

שם הספר במקור:

Every Second Counts

שמות המחברים במקור :

Lance Armstrong, Sally Jenkins

תרגום מאנגלית: אסף כהן
מחיר מומלץ: 74 ש"ח
מספר עמודים: 224
דאנאקוד: 99-1216

   

© כל הזכויות שמורות למטר
    בכפוף לתנאי השימוש

כל שנייה קובעת
מאת: לאנס ארמסטרונג, סאלי ג'נקינס

על הספר

לאנס ארמסטרונג, שניצח בחמישה מרוצי טור-דה-פראנס - ועוד ידו נטויה... חוזר עם המשך סיפורו מלא ההשראה, שבו הוא סוקר את הניצחונות - וגם כמה כישלונות - בחייו האישיים והמקצועיים, ומתאר בגילוי לב את האופן שבו הקִרבה אל המוות לימדה אותו איך לחיות באמת.

מאז פרסום ספרו רב-המכר "בחזרה לחיים: זה לא רק סיפור על אופניים" (בעברית בהוצאת "מטר"), נהנה לאנס ארמסטרונג משרשרת של חוויות חדשות ומסעירות, ביניהן בחירתו לספורטאי השנה של כתב-העת "ספורטס אילוסטרייטד", לידת בנותיו התאומות וזכייה חמישית בטור דה פראנס ב-2003, שהשוותה את שיא כל הזמנים. ספרו השני, "כל שנייה קובעת", מביא את המשך סיפורו מעורר ההשראה, ומתעד את תפישת עולמו של אדם שניצח כנגד כל הסיכויים.

בספרו הקודם של ארמסטרונג תואר מסעו מאז הרגע הקודר שבו התגלה בגופו סרטן האשכים, אשר התפשט לריאותיו ולמוחו, עד ההחלמה מעוררת ההשתאות שהגיעה לשיאה בניצחון בטור-דה-פראנס של 1999.

כעת מציג ארמסטרונג בגילוי לב את השתלשלות העניינים הבעייתית ביחסיו עם הצרפתים, ואת ההאשמות הקנטרניות בנוגע לשימוש בסמים בקרב חברי קבוצתו בטור-דה-פראנס, שהופרכו לבסוף. הוא כותב על רגעי שיא בחייו, כגון החגיגות במלאת חמש שנים להחלמתו מסרטן, ושחזור כנסייה עתיקה ומרהיבה בביתו שבספרד, הארץ האהובה עליו.

כל שנייה קובעת מציע זווית ראייה רעננה על רוחם של ניצולים ושורדים באשר הם, ואין ספק שהוא ירתק וירומם את רוחם של מיליוני מעריציו של ארמסטרונג.