חזרה לספר באתר


שם הספר:

לבד מול כולן
התנהגות תוקפנית בקרב בנות
מאת: רייצ'ל סימונס

שם הספר במקור:

Odd Girl Out
The Hidden Culture of Aggression in Girls

שם המחברת במקור :

Rachel Simmons

תרגום מאנגלית: ימימה עברון
מחיר מומלץ: 49 ש"ח
מספר עמודים: 240
דאנאקוד: 99-1147

   

© כל הזכויות שמורות למטר
    בכפוף לתנאי השימוש

לבד מול כולן
התנהגות תוקפנית בקרב בנות
מאת: רייצ'ל סימונס

על הספר

אם הבת שלכם חוזרת לעתים קרובות הביתה מבית-הספר במצב-רוח רע משום שהחברות שלה לא דיברו איתה בהפסקה, אם היא לא מסכימה לצאת מהבית או רצה אל חדרה בדמעות בלי הסבר, אין ספק כי אתם זקוקים לספר הזה. ייתכן שהבעיות האלה נראות לכם פעוטות - אז מה אם הבנות העבירו מאחורי הגב שלה פתקים? אז מה אם החברה שלה נעצה בה מבט מרושע? לא נורא אם לא הזמינו אותה למסיבה, נכון? - למען האמת זה דווקא נורא בהחלט, ולדברים האלה עלולה להיות השפעה מכרעת על ההערכה העצמית של הילדה.

למעשה, טוענת מחברת "לבד מול כולן", אותה תוקפנות מוסתרת בקרב ילדות גורמת נזק לא פחות מתוקפנות בין נערים, אם כי בקרב בנות התופעה קשה יותר לזיהוי. לא מעודדים ילדות לבטא כעס, ולכן הרגש הזה מוצא את דרכו אל מתחת לפני השטח. החשיבות שנשים מייחסות למערכות-יחסים היא נושא מוכר וידוע, וכאשר ילדה מוחרמת על-ידי חברותיה או נעשית מושא ללעג, הדבר עשוי להיות הרסני בעבורה.

עם זאת, רבים מהמורים והמורות טרודים כל-כך עד שאינם מבחינים בבעיה, או אינם מסוגלים להתמודד איתה, והורים חשים לעתים קרובות מתוסכלים וחסרי-אונים בבואם להילחם בה. הבעיה הזאת קיימת מאז ומעולם והורים רבים, שזוכרים את הסבל שהם עצמם חוו בילדותם, מתקשים עוד יותר לעזור לילדיהם בעת הצורך.

הגדרת הבעיה היא לעתים הצעד הראשון לפתרונה. "לבד מול כולן" לא רק קורא לילד בשמו (או לילדה בשמה), אלא גם מתאר את התופעה, מבין אותה ומביא עצות להתמודדות איתה. ספר מאלף להורים, אנשי חינוך, ולכל מי שהרגיש אי-פעם לבד מול כולם.