חזרה לספר באתר


שם הספר:

המדריך לאם הגרועה
מאת: קייט לונג

שם הספר במקור:

The Bad Mother's Handbook

שם המחברת במקור :

Kate Long

תרגום מאנגלית: צילה אלעזר
מחיר מומלץ: 78 ש"ח
מספר עמודים: 324
דאנאקוד: 99-1269

   

© כל הזכויות שמורות למטר
    בכפוף לתנאי השימוש

המדריך לאם הגרועה
מאת: קייט לונג

על הספר

1997 - בלייר נבחר לראשות ממשלת אנגליה, הנסיכה דיאנה מתה ושרלוט בת ה-17 נכנסת להריון. היא גם עוברת בהצטיינות את בחינות הבגרות שלה, מנסה לפייס את אמה הכועסת ומצליחה מדי פעם למנוע את הסבתא שלה, נאן, מלתחוב לטוסטר כל מיני דברים - עבודות לבית-הספר, חשבונות, מכתבים, מה לא? והכירה בחור נחמד (הרבה יותר נחמד מזה שהכניס אותה להריון).

1997 - בלייר נבחר לראשות ממשלת אנגליה, הנסיכה דיאנה מתה והבת של קארן, שרלוט, נכנסת להריון. קארן לא מאמינה שזה קורה לה, שרלוט היתה אמורה ללכת לאוניברסיטה ולעשות את כל הדברים שקארן לא הצליחה כי היא היתה - נו, טוב - היא נכנסה להריון וילדה את שרלוט. היא גם חושפת סוד משפחתי, ומנסה להאמין שבחיים יש דברים גרועים יותר מלהיות סבתא בגיל שלושים ושלוש.

1997 - בלייר נבחר לראשות ממשלת אנגליה, הנסיכה דיאנה מתה והנכדה של נאן, שרלוט נכנסת להריון. נאן חושבת שהכל יסתדר בסוף; היא לא יכולה להתרגז בגלל זה כמו הבת הכועסת שלה. דברים אחרים מעיקים עליה, כמו מה קרה לאחיה הקטן, שטבע בתעלה כשהיא היתה ילדה, וניסיון להיזכר איפה היא היתה, מה שהלך ונעשה קשה יותר מיום ליום. המדריך לאם הגרועה, שהיה לרב-מכר באנגליה ותורגם לשפות רבות, הוא סיפור של שנה בחייהן של שרלוט, קארן ונאן, שאף אחת מהן לא מבינה איך זה קרה לה. למה הכל כל-כך קשה? למה השגיאות המגוחכות ביותר חייבות לשאת את התוצאות הנוראות ביותר? מתי אנחנו צעירות מכדי להיות אמהות?

ספר מצחיק וגם חכם, המעניק לקוראים ראייה מפוכחת על האמהוּת - והילדות - החל מהרגע שבו נקרע הקונדום ועד לרגע שאנחנו מגישות בקשה לגירושין או, בנימה אופטימית יותר, מהרגע שאנחנו שומעות את הבכי הראשון של התינוק שלנו ועד לרגע שאנחנו מבינות שסוגי האמהות רבים כסוגי הילדים, ושלפעמים אהבה היא הדבר הכי חשוב.