חזרה לספר באתר


שם הספר:

אהבה והישרדות
הבסיס המדעי לכוח הריפוי של האינטימיות
מאת: ד"ר דין אורניש

שם הספר במקור:

Love and Survival
The Scientific Basis for the Healing Power of Intimacy

שם המחבר במקור :

Dean Ornish

תרגום מאנגלית: עדית בן-פורת
מחיר מומלץ: 30 ש"ח
מספר עמודים: 286
דאנאקוד: 99-1005

   

© כל הזכויות שמורות למטר
    בכפוף לתנאי השימוש

אהבה והישרדות
הבסיס המדעי לכוח הריפוי של האינטימיות
מאת: ד"ר דין אורניש

על הספר

ד"ר אורניש: יש קשר ישיר בין אהבה לבריאות הגוף! הרעיון של דין אורניש פשוט אך חזק: תוחלת החיים שלנו יכולה לעלות בעזרת הכוח המרפא של האהבה, האינטימיות ומערכות היחסים שלנו כפרטים, וכחלק מקהילה רחבה יותר.

בספר "אהבה והישרדות" מתוארות שיטות מוכחות ועצות להעמקת האינטימיות ולשיפור התקשורת בחיינו. אורניש חושף במונחים אישיים מאוד את דרכו הפרטית להשגת אינטימיות ומשמעות, וגם מביא בפנינו סיפורים מרשימים מניסיונו כמטפל, כל זאת בגיבוי של מחקרים.

מחקריו הקליניים של ד"ר אורניש מוכיחים כאן לראשונה, אף כי הממסד עדיין מתעלם מכך, ששינויים מקיפים באורח החיים עשויים לגרום לנסיגת מחלות, אפילו במקרים חמורים של מחלות לב, ללא נטילת תרופות או ביצוע ניתוחים.

הרעיון הזה, שנחשב עד היום לבלתי מתקבל על הדעת, הפך כמעט מקובל: האהבה והאינטימיות מעוררים את השינוי הרגשי שמחזק במידה רבה את יכולת הריפוי של הגוף. הם הם השורש של גורם המחלה או ההחלמה, העצב או האושר, הסבל או הריפוי.

הספר כולל גם סדרת שיחות עם מרפאים, מדענים, תיאולוגים, פסיכולוגים, רופאים, הילרים וסופרים, שכל אחד מהם מציג נקודת מבט מרתקת על האופן שבו צוברת האינטימיות עוצמה כה רבה בשאלת הבריאות ותוחלת החיים.

ד"ר אנדרו וייל, מחבר הספרים "ריפוי ספונטני" , "8 שבועות לבריאות שלמה" ו"שאלות של בריאות" (הוצאת מטר), פרופסור לרפואה קלינית: "זה הספר החשוב ביותר שנכתב אי פעם על אהבה ובריאות."

ד"ר דניאל גולמן, מחבר הספרים "אינטליגנציה רגשית" ו"אינטליגנציה רגשית במקום העבודה" (הוצאת מטר): "הספר "אהבה והישרדות" הוא מדריך לבריאות טובה על-פי גישת האינטליגנציה הרגשית, ספר חובה לכל אחד."

ד"ר ג'ון גריי, מחבר הספר "גברים ממאדים, נשים מנוגה": ד"ר דין אורניש מוכיח שאהבה והישרדות יכולים גם לרפא. הספר מרגש אותי עד מאוד!"