חזרה לספר באתר


שם הספר:

השיבה אל הילדות
כיצד תחזיר לעצמך את הילד הפנימי ותגונן עליו
מאת: ג'ון בראדשו

שם הספר במקור:

Homecoming
Reclaiming and Championing
Your Inner Child

שם המחבר במקור :

John Bradshaw

תרגום מאנגלית: חנה פוטשניק
מחיר מומלץ: 59 ש"ח
מספר עמודים: 272
דאנאקוד: 99-3030068

   

© כל הזכויות שמורות למטר
    בכפוף לתנאי השימוש

השיבה אל הילדות
כיצד תחזיר לעצמך את הילד הפנימי ותגונן עליו
מאת: ג'ון בראדשו

על הספר

"שלושה דברים מזדקרים מיד לעין בבואנו לדון בילד הפנימי",

אומר ג'ון בראדשו, מחבר הספר 'השיבה אל הילדות'.

"המהירות בה משתנים האנשים ברגע שהם מתחילים לעבד את התחושות של הילד הפנימי; עומק השינוי; והכוח הנפשי והיצירתיות שהם תוצאה ישירה של ריפוי הפצעים מן העבר. תחילה אנו רואים את העולם בעיניים של ילד קטן. ילד פנימי זה נשאר בתוכנו כל חיינו ואין זה משנה כמה 'התבגרנו'. אם הילד הפגיע שבנו ננטש, נפגע או נזנח, הרי שהכאב, הצער והכעס ממשיכים לחיות בקרבנו. אני מאמין שהילד הפנימי שנזנח ונפגע בעבר הוא המקור העיקרי לכל האומללות האנושית."

המשתתפים בסדנאות של בראדשו בארצות-הברית סובלים מבעיות חוזרות ונשנות - התמכרות, דיכאון, יחסי אנוש פגומים, חוסר שביעות רצון כרוני - למרות מאמציהם הנחושים לפותרן.

הסדנה, שעיקריה מובאים בספר זה, מציעה התנסות מתקנת, מתחקה על מקורן של הבעיות הללו ומציעה הזדמנות, תרתי משמע, לגדול ולהתגבר שנית.

ג'ון בראדשו התנסה אישית בכל מה שהוא מתאר בספר זה. הוא נולד ביוסטון, טקסס, למשפחה הרוסה. אביו האלכוהוליסט נטש את המשפחה בהיותו ילד קטן. בראדשו עצמו הפך לסיפור הצלחה אקדמי. הוא השלים את לימודיו בקנדה והוא בעל שלושה תארים מאוניברסיטת טורונטו.

בעשרים השנים האחרונות עבד בראדשו כיועץ פסיכולוגי, תיאולוגי, יועץ ניהולי ואיש ציבור. הוא אחת מן הדמויות המובילות בתחום השיקום של משפחות הרוסות. עם סיום ספרו זה החל להפיק סדרת טלוויזיה בנושא הילד הפנימי.

בסדרת הטלוויזיה שלו ובספרו רב-המכר "המשפחה והבושה הכובלת", הרעיד ג'ון בראדשו מיתר בלבם של המונים ושינה את חייהם. עכשיו בספרו "השיבה אל הילדות", הוא מציג תמצית עבודתו רבת-העוצמה בנושא הילד הפנימי.

ספר זה נכתב על מנת לעזור לנו להשתחרר מכבלי השעבוד ההרסניים של העבר ולעורר את פוטנציאל הריפוי החבוי עמוק בנשמתנו.