חזרה לספר באתר


שם הספר:

קצר
למה אין הבנה בין נשים וגברים
מאת: דבורה טאנן

שם הספר במקור:

You Just Don't Understand

שם המחברת במקור :

Deborah Tannen

תרגום מאנגלית: ברוך קורות
מחיר מומלץ: 49 ש"ח
מספר עמודים: 317
דאנאקוד: 99-3030060

   

© כל הזכויות שמורות למטר
    בכפוף לתנאי השימוש

קצר
למה אין הבנה בין נשים וגברים
מאת: דבורה טאנן

על הספר

מדוע סבורות נשים רבות כל-כך שגברים אינם מספרים להן דבר, ושהם רק מרצים ומותחים ביקורת? מדוע סבורים גברים רבים כל-כך שהנשים "מנדנדות" להם ולעולם אינן מדברות ישר ולעניין? בספרה "קצר" מציעה הסוציו-בלשנית דבורה טאנן תשובות מהפכניות לשאלות אלה ואחרות המעיבות על ניסיונותיהם של נשים וגברים ליצור קשר זה עם זה.

תוך שימוש בדוגמאות מרתקות ממחקריה, מוכיחה דבורה טאנן שגברים ונשים חיים בעולמות שונים, גם כשהם חיים תחת אותה קורת גג, ומתוך כך משולות השיחות המתנהלות ביניהם לתקשורת בין תרבויות שונות. הבנות משחקות עם החברה הטובה ביותר או בקבוצות קטנות כבר מגיל צעיר מאוד ומשתמשות בשיחה כדי לחפש לעצמן אישורים וחיזוקים לאינטימיות, ואילו הבנים משתמשים בשיחה להגן על עצמאותם ולבסס לעצמם מעמד בפעילויות הנערכות בקבוצות גדולות. הנשים והגברים נושאים אתם את הסגנונות האלה גם בימי בגרותם, והתרשמותם מאותן שיחות ממש שונה בתכלית.

הספר "קצר" נכתב בלשון משעשעת, שווה לכל נפש ומציע גישה חדשה לחלוטין להשגת הסכם שלום במאבק בין המינים, תוך הסתייעות בדוגמאות חיות ומעשיות. רק אם נבין את סגנון הדיבור של הזולת, בעבודה ובבית, נוכל להשלים עם ההבדלים מבלי להאשים איש את רעותו או את עצמנו. "קצר" יכול לסייע בידינו למצוא לשון משותפת שבעזרתה נוכל להגיע להידוק קשרים עם האהובים עלינו.