להמשיך בקניות
  סה"כ ספרים בסל הקניות:       סה"כ לתשלום ללא דמי משלוח:      

  

 שינוי גודל אות:

גודל אות רגילגודל אות גדול יותרגודל אות גדול מאוד

   ספרי עיון    כל הספרים   על חיים ומשפטים

חיפוש מתקדם
חיפוש ספר
()   הסל שלי     
» ספרות מתורגמת
» ספרות מקור
» כל הספרים
» סדרת ענייני דיומא
» סדרת משני עולם
» מדריכים לאובדי עצות
» השקעות וניהול פיננסי
» ספרי ניהול ואסטרטגיה
» יזמות
» יצירתיות
» העשרה בארגון
» ספרי שיווק ומכירות
» סדרת אבא עשיר
» נושאים שונים
» זוגיות ואינטימיות
» יחסים במשפחה
» תזונה נכונה
» לאכול ולרזות
» התמודדות
» בריאות ורפואה
» אל תקחו הכל ללב
» כל הספרים
» סדרת מלודי
» סדרת לולו
» חפשו את המטמון
» ספרים נפרשים
» מוזיקה לפעוטות
» הסיפורים הקטנים שלי
» טוב לדעת - לפעוטות
» מציק ומצחיק
» כל הספרים
» עלילות ספיידרוויק
» סדרת ספטימוס היפ
» ילדי המנורה
» יומני הסודי ביותר
» סדרת Glee
» קלמנטיין
» סדרת כנפיים
» שרלוק הולמס
» יצורים יפהפיים
» נחל שלדים
» הצרות של אולי וג'קפיץ
» טרילוגיית וונדלה
» כל הספרים
» סודות הלוחשת
» ברליץ מדריכי כיס
» ברליץ צעד אחר צעד
» מתנה לכל עת
» מילים על ...
» הדרך אל האושר
» מילים שיוצאות מן הלב
» הסדרה של בראדלי
» קסם - ספרי צביעה
» כל הספרים
» ספרי אבא עשיר
» יועצי אבא עשיר
הוצאת מטר בפייסבוק

   

   על הספר   על המחבר   פרטים נוספים   חדר קריאה  שתפו ספר זה עם החבריםהדפסה ידידותית לסיווג הספרים  בקטלוגחזרה לדף הקודם
תמונה מוגדלת ופרטים נוספים

מחיר קטלוגי: 98.00 ש"ח
המחיר באתר: 68.6 ש"ח

./covers/2237_120.jpg2237

על חיים ומשפטים

על חיים ומשפטים


68.6
הוסף לעגלה

ספרים -   לתשלום
הוספה לסל הקניות
סל הקניות שלי

על חיים ומשפטים | עו"ד עמיקם לויתן
אוטוביוגרפיה

הקדמה - שליחות ותשוקה מקצועית
בניגוד לחברי וליתר בני גילי, כבר בכיתה ה' היתה לי ידיעה מוצקה לגבי "מה אני רוצה להיות כשאהיה גדול". מבחינתי זה היה פשוט וחד־ משמעי: חלמתי להיות עורך דין.

באופן אירוני מעט, החלום נבט תוך כדי תהליך גירושים ארוך וקשה שהורי ניהלו, במהלכו נקראתי כמה פעמים לתת עדות באולם בית המשפט.

בית המשפט המנדטורי בתל אביב של תחילת שנות הארבעים של המאה הקודמת היה צנוע למדי בכל היבט עיצובי, מבחוץ כמו גם מבפנים. ובכל זאת, הדיון הראשון שנכחתי בו באולם בית המשפט הותיר בי את חותמו.

תמהיל כוח המשיכה וההיקסמות מחוויית בית המשפט היה ככל הנראה בלתי נמנע לאותו ילד סקרן ודברן שהייתי. הילת המכובדות, התחושה שמשהו דרמטי מתחולל במקום הזה, הציתו בי את החלום לעמוד ולטעון באולם בית המשפט כעורך דין.

באותם ימים של טרום הקמת המדינה, מי שביקש ללמוד משפטים נאלץ להרחיק לארץ אחרת לטובת הלימודים. לאור זאת, החזקתי בתוכנית סדורה ללמוד משפטים באנגליה. לשם כך השגתי שליטה טובה בשפה האנגלית, בזכות קריאת ספרים באנגלית עליה הקפדתי כל שנות ילדותי ונעורי. הפקתי מכך תועלת בהמשך, אך לא למטרה המקורית, שכן לאחר קום המדינה נפתחה הפקולטה למשפטים באוניברסיטה העברית וסיימתי בה את לימודי במחזור ד'.

אף שלכאורה הסיכויים לכך לא היו לטובתי לנוכח האתגרים שעמדו בדרכי (עליהם ארחיב בהמשך הספר), החלום התגשם והוסמכתי כעורך דין בחורף 1957 .

הקריירה המקצועית שלי נמשכה שישים שנה, מילאה את כל עתותַי וסיפקה פרנסה למשפחתי כבעליו של אחד המשרדים המובילים בארץ בתחום התעבורה.

לאורך כל אותן שנים, התשוקה לעולם המשפטי ולתחום דיני התעבורה נותרה בעינה. אני חש בר מזל על כך שהתשוקה והעניין בעשייה המקצועית קיימים בי באותה עוצמה גם לאחר פרישה לגמלאות כשאני נושק לעשור התשיעי לחיי. אני מבין כעת שתחושת שליחות ותשוקה למקצוע הן כוח מניע רב עוצמה.

למען נוחות הקורא בחרתי לחלק את הנושאים אותם אני מציג בספר.

חלק א' עוסק בתחום המשפטי, בו אני מרחיב על אודות תיקים נבחרים מתוך אלפים אותם ליוויתי בבית משפט ואִזכור נקודות ציון ממהלך דרכי המקצועית.

בחלק ב' אני מציג את קורותי האישיים, משפחתי, וטעימה מהתחביב המועדף עלי - טיולים.

בנספח נאסף מידע רלוונטי עבור הקוראים המבקשים הרחבה והעמקה בנוגע למבנה בית המשפט הישראלי, ופירוט סקירת תיקים משפטיים נוספים, אך ברצוני לציין כי האמור בו נכון מבחינה משפטית רק למועד כתיבתו, שכן בנושא דיני התעבורה השינויים בחוק ובתקנות מתחדשים מספר פעמים במהלך כל שנה.

מחשבות והצהרת כוונות
ראשית אין לי ברירה אלא להתוודות, שהקלישאה "המציאות עולה על כל דמיון" מקבלת משנה תוקף כשמדובר בעשרות התיקים שליוויתי כעורך דין (מתוך אלפים).

דוגמאות רבות לכך טמונות בין דפי ספר זה בממד שנהוג לכנותו "פיקנטריה", שנוכחותו באולם בית המשפט דומה לריקוד אלגנטי ונדיר של דרמה וקומדיה, ולעתים גם טרגדיה.

באמצעות סיפורי מקרה המובאים בהמשך אני מבקש להאיר את אופי התהליך המשפטי בתחום דיני התעבורה ולפתוח צוהר לתחום שטרם קיבל חשיפה מספקת לטעמי.

אני נהנה מהספק בו יכול להתקיים מצב שתחום דיני התעבורה יקבל חשיפה או הכרה גדולים יותר, וששמץ מהתשוקה שלי לתחום ידביק גם אחרים באמצעות טעימות מהצדדים השונים ורבי הסתירות שהתחום מספק על אתגריו המקצועיים.

כמי שליווה את התחום שנים רבות כמשפטן, כמרצה וכיועץ בוועדות העוסקות בניסוח תקנות תחבורה, יש בי רצון וצורך להאיר על התנהלויות ארגוניות הדורשות שיפור בקרב מערכת המשפט והאכיפה, וכמובן לברך היכן שצריך.

כאן המקום להדגיש שמבחינתי, בין שמדובר בחוק שגרתי ובין בחוק תקדימי ומורכב המצריך אתגר אנליטי משמעותי, מקור העניין והסיפוק התמקד בחוויית המפגש האנושי עם מגוון הלקוחות.

חלקו הראשון של הספר מוקדש אפוא להיבט העיסוק המשפטי מנקודת המבט שלי כעורך דין המייצג לקוח, תוך ניסיון לשקף מה באמת קורה "באמצע", בין הבעיה לפתרון המשפטי, ומאפשר להתרשם מאופי המערכת המשפטית דרך ההתרחשות מאחורי הקלעים בהתנהלות עורכי דין מול שופטים, וערוצי הפעילות האפשריים של עורך הדין למען הלקוח.

דף הבית | חדשים במטר | רכישת ספרים | על ההוצאה | הגשת כתבי יד | יצירת קשר | תנאי השימוש באתר
© כל הזכויות שמורות: מטר הוצאה לאור בע"מ, הוצאת מטר 2006 | על ידי סמיוטיקה