להמשיך בקניות
  סה"כ ספרים בסל הקניות:       סה"כ לתשלום ללא דמי משלוח:      

  

 שינוי גודל אות:

גודל אות רגילגודל אות גדול יותרגודל אות גדול מאוד

   ניהול ועסקים    ספרי ניהול ואסטרטגיה   גיוס תרומות, המדריך הישראלי המעשי

חיפוש מתקדם
חיפוש ספר
()   הסל שלי     
» ספרות מתורגמת
» ספרות מקור
» כל הספרים
» סדרת ענייני דיומא
» סדרת משני עולם
» מדריכים לאובדי עצות
» השקעות וניהול פיננסי
» ספרי ניהול ואסטרטגיה
» יזמות
» יצירתיות
» העשרה בארגון
» ספרי שיווק ומכירות
» סדרת אבא עשיר
» נושאים שונים
» זוגיות ואינטימיות
» יחסים במשפחה
» תזונה נכונה
» לאכול ולרזות
» התמודדות
» בריאות ורפואה
» אל תקחו הכל ללב
» כל הספרים
» סדרת מלודי
» סדרת לולו
» חפשו את המטמון
» ספרים נפרשים
» מוזיקה לפעוטות
» הסיפורים הקטנים שלי
» טוב לדעת - לפעוטות
» מציק ומצחיק
» כל הספרים
» עלילות ספיידרוויק
» סדרת ספטימוס היפ
» ילדי המנורה
» יומני הסודי ביותר
» סדרת Glee
» קלמנטיין
» סדרת כנפיים
» שרלוק הולמס
» יצורים יפהפיים
» נחל שלדים
» הצרות של אולי וג'קפיץ
» טרילוגיית וונדלה
» כל הספרים
» סודות הלוחשת
» ברליץ מדריכי כיס
» ברליץ צעד אחר צעד
» מתנה לכל עת
» מילים על ...
» הדרך אל האושר
» מילים שיוצאות מן הלב
» הסדרה של בראדלי
» קסם - ספרי צביעה
» כל הספרים
» ספרי אבא עשיר
» יועצי אבא עשיר
הוצאת מטר בפייסבוק

   

   על הספר   על המחבר   פרטים נוספים   חדר קריאה  שתפו ספר זה עם החבריםהדפסה ידידותית לסיווג הספרים  בקטלוגחזרה לדף הקודם
תמונה מוגדלת ופרטים נוספים

מחיר קטלוגי: 98.00 ש"ח
המחיר באתר: 68.6 ש"ח

./covers/2040_120.jpg2040

גיוס תרומות, המדריך הישראלי המעשי

גיוס תרומות, המדריך הישראלי המעשי


68.6
הוסף לעגלה

ספרים -   לתשלום
הוספה לסל הקניות
סל הקניות שלי

גיוס תרומות, המדריך הישראלי המעשי | שגיא מלמד

הקדמה
מקצוע גיוס משאבים הוא תחום הנמצא בהתהוותו בישראל. כמו בעולם כולו, גם בישראל קיים מחסור משמעותי באנשי מקצוע מוכשרים ומיומנים בגיוס משאבים. גם הספרות המקצועית בתחום גיוס התרומות כמעט ולא היתה קיימת עד היום.

בשל סיבות אלו וסיבות נוספות, "גיוס תרומות - המדריך הישראלי" הוא ספר כה חשוב.

בספר פורץ דרך זה, הראשון מסוגו בשפה העברית, מנחה שגיא מלמד את הקורא בנתיבי האמנות והמדע שבגיוס משאבים למוסדות ללא מטרות רווח (מלכ"רים).

תודות לניסיונו העשיר בתחום, מלמד עושה זאת תוך שימוש באינספור אנקדוטות ותיאורי מקרה, בסגנון מפורט ואינפורמטיבי מצד אחד, ומשעשע, מעורר מחשבה ומרתק מצד שני.

בארבעת העשורים שבהם אני עוסק בגיוס משאבים, בישראל ובעולם, אני מוצא לעתים קרובות כאלו המתייחסים לגיוס משאבים כאל פעולת מכירה. אני מתנגד בתוקף לגישה זו. מבחינתי, גיוס משאבים הוא פעולה חינוכית באחד מביטוייה היפים ביותר: הצגת מסר וייעוד בפני אנשים אשר ביכולתם לסייע ולתרום.

מגייס התרומות הוא בא כוחם ונציגם של אנשים אחרים אשר אינם יכולים להיות בחדר בעת בקשת התרומה. פעולה חינוכית זו והמפגש עם התורם אינם רק הצגת ההזדמנות לתורם לעזור לאנשים הזקוקים לעזרה - זהו מפגש מקודש המאפשר להעניק משמעות קיומית עמוקה יותר לאותו תורם שעמו אני נפגש, מצייר בפניו חזון וחלום, ומעניק לו את ההזדמנות לתרום.

הרגעים מעוררי ההשראה והמרגשים ביותר בחיי המקצועיים היו הרגעים המקודשים הללו, שבהם הייתי צינור, כלי, שליח של נפשות, של קולות ושל קהילות אשר לא היו איתנו בחדר.

הייתי כלי להעברת המסרים, החלומות והתפילות של אותם אנשים, לאדם או לאנשים הנמצאים עמי בחדר. האם זוהי פעולת מכירה? אולי יהיה מי שיראה אותה ככזו, אך לא אני. בעיני מפגשי גיוס התרומות האלו הם פעולות מקודשות ונגיעה של נפש בנפש, של ייעוד בייעוד, של חלום בחלום, של תפילה בתפילה.

זוהי הסיבה בגינה אני מאמין כי מגייסי התרומות הטובים ביותר הם אותם האנשים המאמינים בייעודם, באופן רציונלי ואמוציונלי גם יחד. אלו המתמסרים לחזון ולמטרות הארגון או למטרות הפרויקט שהם מקדמים, ועושים את המרב כדי לחבר בין התורם לאותו חזון ולאותן מטרות.

אין זה מקרה כי ההנהגה המתנדבת של ארגון הג'וינט העולמי (JDC) שבו אני משרת מזה עשרות שנים ובראשו ניתנה לי הזכות לעמוד, התברכה בתורמים רבים אשר החלו את מעורבותם בארגון בתרומה לאחת מפעילויות הג'וינט. השקעתם הפילנתרופית בתוכניות הארגון חיברה אותם לארגון כולו ולמטרותיו, ובהמשך גרמה להם לשאוף ולהתחייב למעורבות עמוקה יותר.

תחום גיוס המשאבים נמצא בצמיחה מואצת במדינת ישראל של המאה העשרים ואחת. הגידול בעושרם של אזרחים ישראלים מצד אחד, והרחבת פערים חברתיים וכלכליים מצד שני, מאיצים את פעילות גיוס התרומות הן בישראל והן מחוצה לה. החדשות הטובות הן שאנשי המקצוע הישראלים הולכים ומתמקצעים במקצוע גיוס המשאבים וכך גם פעילות גיוס התרומות בארגונים השונים.

במקביל, יותר ויותר בעלי הון ישראלים נרתמים לפעילות פילנתרופית ומשקיעים מכיסם האישי בתרומות כספיות לארגונים ללא מטרות רווח. זהו תהליך בלתי נמנע וחיוני למגזר השלישי בישראל.

אף שתמיד יהיו בעולם אנשים אשר ירצו לתרום למטרות צדקה בישראל, הרי שיותר ויותר תורמים בעולם מצפים להשקעה פילנתרופית מצדם של בעלי יכולת ישראלים, ואף מתנים את תרומתם שלהם בכך שיהיו לארגון המתרים תורמים ישראלים המשקיעים בו לא רק מזמנם אלא גם מכיסם.

בשנים האחרונות מתבצעות פעולות חשובות וראויות לציון להפיכת גיוס המשאבים בישראל ל"מקצוע" שאותו יש לרכוש, ללטש ואשר אותו ניתן וצריך ללמד.

עם זאת, לפנינו עוד עבודה רבה בתחום זה. אחד האתגרים העומדים לפנינו, האנשים העוסקים בגיוס התרומות, הוא למשוך למקצוע גיוס התרומות אנשים הרואים בכך לא רק עבודה אלא גם ייעוד וזכות. מחסור זה במגייסי תרומות מקצוענים ומסורים משמעותו כי ארגוני המגזר השלישי בישראל אינם יכולים להגיע למלוא פוטנציאל הפעילות והתרומה שלהם לחברה הישראלית ולמדינת ישראל.

ראשון מסוגו על גיוס תרומות, בשפה העברית ולקהל הישראלי, חפצתי מאוד להיענות להזמנה אך התחייבויות רבות אחרות מנעו ממני לעשות כן. כעת, אני מצדיע בפני שגיא על כי לא נרתע מהאתגר ועשה זאת בעצמו. ספר זה הוא תרומה חיונית ומשמעותית למקצוע גיוס התרומות בישראל ולכל מי שחפץ להבינו או לעסוק בו.

שגיא מביא עמו את ההכשרה ואת הערכים אשר דרושים ויוצרים מגייס משאבים מצליח. הוא הגיע לתחום חמוש ומצויד בהשכלה אקדמית מהרמה הגבוהה ביותר בעולם, הוא בעל אישיות המחפשת דרכים חדשות לפרוץ, כאשר מאחוריו שירות צבאי משמעותי, ניסיון ניהולי בתחום המלכ"רי, והוא מוּנע ברוח יזמית וחדשנית.

במקביל, חייו האישיים של שגיא נטועים בערכים יהודיים ובגישה של "כל ישראל ערבים זה לזה". מניסיוני, מגייסי המשאבים הטובים ביותר הם אלו המשלבים רב־ תחומיות ועומק באישיותם, בהכשרתם ובניסיונם המקצועי. שגיא הוא אחד מאלו. אם לנסח זאת בקצרה, ספר זה מכיל את התוכן הנכון, הוא יוצא לאור בזמן הנכון ונכתב על ידי המחבר הנכון. הספר מהווה מקור ומשאב רב־ערך לכל אדם העוסק בתחום, ששוקל לעסוק בו ואפילו שרק מתעניין בתחום גיוס התרומות.

יתרה מכך, ספר זה ראוי שייקרא על ידי כל חבר או חברה בוועד מנהל, בחבר נאמנים, באגודת ידידים ובוועד הורים, כמו גם על ידי מנהלים ואנשי מקצוע מתחומים אחרים. כאלו אשר מן הראוי כי יבינו מהו גיוס משאבים ומה הוא דורש. קריאת ספר זה תסייע להם להבין טוב יותר מה נדרש כדי להצעיד את ארגונם קדימה בעולם תחרותי ומשתנה, ולהיות מנהלים ומנהיגים טובים יותר בארגונם שלהם.

קריאה מהנה,
אלן גיל, מנכ"ל הג'וינט העולמי

דף הבית | חדשים במטר | רכישת ספרים | על ההוצאה | הגשת כתבי יד | יצירת קשר | תנאי השימוש באתר
© כל הזכויות שמורות: מטר הוצאה לאור בע"מ, הוצאת מטר 2006 | על ידי סמיוטיקה