להמשיך בקניות
  סה"כ ספרים בסל הקניות:       סה"כ לתשלום ללא דמי משלוח:      

  

 שינוי גודל אות:

גודל אות רגילגודל אות גדול יותרגודל אות גדול מאוד

   חיים נכון    התמודדות   יופי - מכף רגל ועד ראש

חיפוש מתקדם
חיפוש ספר
()   הסל שלי     
» ספרות מתורגמת
» ספרות מקור
» כל הספרים
» סדרת ענייני דיומא
» סדרת משני עולם
» מדריכים לאובדי עצות
» השקעות וניהול פיננסי
» ספרי ניהול ואסטרטגיה
» יזמות
» יצירתיות
» העשרה בארגון
» ספרי שיווק ומכירות
» סדרת אבא עשיר
» נושאים שונים
» זוגיות ואינטימיות
» יחסים במשפחה
» תזונה נכונה
» לאכול ולרזות
» התמודדות
» בריאות ורפואה
» אל תקחו הכל ללב
» כל הספרים
» סדרת מלודי
» סדרת לולו
» חפשו את המטמון
» ספרים נפרשים
» מוזיקה לפעוטות
» הסיפורים הקטנים שלי
» טוב לדעת - לפעוטות
» מציק ומצחיק
» ספרי הרגשות שלי
» כל הספרים
» עלילות ספיידרוויק
» סדרת ספטימוס היפ
» ילדי המנורה
» יומני הסודי ביותר
» סדרת Glee
» קלמנטיין
» סדרת כנפיים
» שרלוק הולמס
» יצורים יפהפיים
» נחל שלדים
» הצרות של אולי וג'קפיץ
» טרילוגיית וונדלה
» כל הספרים
» סודות הלוחשת
» ברליץ מדריכי כיס
» ברליץ צעד אחר צעד
» מתנה לכל עת
» מילים על ...
» הדרך אל האושר
» מילים שיוצאות מן הלב
» הסדרה של בראדלי
» קסם - ספרי צביעה
» כל הספרים
» ספרי אבא עשיר
» יועצי אבא עשיר
הוצאת מטר בפייסבוק

   

   על הספר   על המחברים   פרטים נוספים   חדר קריאה  שתפו ספר זה עם החבריםהדפסה ידידותית לסיווג הספרים  בקטלוגחזרה לדף הקודם
תמונה מוגדלת ופרטים נוספים

מחיר קטלוגי: 138.00 ש"ח
המחיר באתר: 96.6 ש"ח

./covers/1860_120.jpg1860

יופי - מכף רגל ועד ראש

יופי - מכף רגל ועד ראש


96.6
הוסף לעגלה

ספרים -   לתשלום
הוספה לסל הקניות
סל הקניות שלי

יופי - מכף רגל ועד ראש | ד"ר מייקל פ' רויזן וד"ר מהמט ס' אוז
הוראות תחזוקה ליופי פנימי וחיצוני

מבוא
אם גם אתם סבורים שיופי הוא עניין של מראות, איפור או מספר מעדני החלב שיש להקריב כדי להיכנס למכנסי הג'ינס הצרים - אנו מציעים לכם לקחת כיסא, לדחות את התור שקבעתם לטיפול בוטוקס ולהמשיך לקרוא.

יופי אינו עיסוק תפל ושטחי שכל תכליתו למכור מוצרים, לספק נושאים לרכילות ולהגיר ריר. יופי הוא לאמיתו של דבר מושג מדויק ותכליתי, המעוגן בעובדות מדעיות הרבה יותר מאשר בדעות מופשטות ומקריות. מאז התחלנו לשוטט בעולם כשלגופנו רק שיער ולבוש תחתון עשוי עלים, האבולוציה עשתה אותנו הרבה יותר יפים. זו הסיבה לכך שיופי משמש כמסד של רגשותינו, אושרנו וקיומנו. לאמיתו של דבר, יופי אינו בבואה לריקנות שלנו אלא לאנושיות שלנו.

היופי - ידידים יקרים שכל מעייניהם נתונים למראה החיצוני - הוא בריאות. אנחנו כבר יודעים שהיופי מעסיק אתכם תמיד, מאחר שהוא מעסיק את כולם. אי אפשר שלא לחשוב עליו או לדכא את המחשבות עליו - במודע או שלא במודע - בכל פעם שנכנסים למקלחת או עומדים לפני הראי. הוא גורם לרבים לקבל החלטות בנוגע לפעילות גופנית ולאכילה והוא קובע כיצד לבחור בין השמלה השחורה למכנסיים הלבנים.

יופי מסורתי מסוג זה - הסוג החיצוני - אינו קשור רק לחזות נאה. יופי חיצוני הוא המסר שאתם משגרים לזולת על מידת בריאותכם לפני שנים רבות - לפני שהיה אפשר לפענח את הגנום, להשתמש בבדיקות פוריות כדי לראות מתי מתרחש הביוץ ולבצע סריקות דימות תהודה מגנטית (MRI) כדי לברר מה מצב הכבד - אנשים השתמשו ביופי כמדד חשוב להערכת בריאותו הפוטנציאלית של בן הזוג.

יופי היה הדרך הטובה ביותר לברר זאת (בתוך עשירית שנייה בלבד). אם מנסים לבדוק את המושג יופי קצת יותר לעומק, מבינים שליופי פנימי - שפירושו להרגיש טוב ולהיות מאושר - יש גם השלכות בריאותיות כבדות משקל על כל היבט מהיבטי החיים.

ואולם במשך שנים רבות לא הבנו את הדברים לאשורם. ראינו ביופי דבר שטותי ושטחי. אפשר לראות זאת למשל באחדות מהקלישאות הנפוצות ביותר בנושא היופי:

היופי הוא בעיני המתבונן. תרגום: בדיוק כפי שלכל אחד מאיתנו יש פקעיות טעם שונות, כך יש לנו גם פקעיות יופי שונות. יש האוהבים בלונד; יש האוהבים חום. יש נשים האוהבות את הגברים שלהן בתחתוני בוקסר; אחרות מעדיפות חוטיני בהדפס עור נמר.

אל תסתכל בקנקן אלא במה שיש בו. תרגום: אל תניח הנחות ואל תחווה דעות על בני אדם רק בגלל שדיים גדולים, קרחת או חגורה יותר ארוכה מהחבל של הלוליין בקרקס.

שקר היופי והבל החן. תרגום: הפסיקו לקשר בין יופי חיצוני ליופי פנימי. אלה שני דברים נפרדים לחלוטין.

ההיגיון שמאחורי כל המיתוסים האלה טוען שיופי חיצוני אינו חשוב, בדרך כלל אפילו מטעה, ובמקרה הטוב רלוונטי רק עד לקבלת מידע מועיל יותר. אבל לנו יש רק שלוש מילים לומר על שלוש הקלישאות האלה: טעות, טעות, טעות. מחקרים מדעיים רבים הוכיחו שהעקרונות הנפוצים האלה הם מיתוס יותר מאשר מציאות.

לאמיתו של דבר, מחקרים מראים שבני אדם פיתחו סטנדרטים כלליים ליופי, בתוך תרבויות ובין תרבויות כאחת. מחקרים גם מראים שאנשים אטרקטיביים נהנים מהתייחסות חיובית יותר מאשר אנשים שאינם אטרקטיביים - גם כשיש בנמצא מידע אחר עליהם. הנתונים מראים שאנשים אטרקטיביים נחשבים לאנשים אהודים יותר, מוכשרים יותר ומלהיבים יותר (ביחס של שניים לאחד). מחקרים גם מצביעים על כך שיופי חיצוני נקשר לאישיות ולהתנהגות

אף שיש השפעות ביולוגיות וחברתיות על יופי, נראה שהטבעת חותם של אטרקטיביות אכן יוצרת סוג של נבואה המגשימה את עצמה, המחזקת ומפנימה התנהגויות מסוימות ודימויים עצמיים מסוימים. ואף על פי כן, רוב הגורמים המכריעים האלה הם גורמים שאפשר לשנות לטובה.

בספר להיות יפים נספר על הביולוגיה של היופי ועל הדברים שתוכלו לעשות כדי להפוך לגרסה הכי יפה של עצמכם דרך קבלת החלטות ונקיטת פעולות שיסייעו לכם להיראות כפי שאתם רוצים, וחשוב מכול - להרגיש ולהיות כפי שאתם רוצים.

אנו מתכוונים להבהיר את מהות היופי האמיתית ולהציג את הכלים שיעשו אתכם בריאים יותר ויפים יותר על ידי מתן קצת יותר תשומת לב ליופי. כיצד? נחלק את היופי לשלושה חלקים נפרדים - חלקים שייתנו לכם נקודת מבט שאולי תשנה את האופן שבו אחרים רואים אתכם ובסופו של דבר, את האופן שבו אתם רואים את העולם. שלושת החלקים האלה משמשים מתווה לספר הזה.

חלק ראשון, להיראות יפים:
לא צריך להיות כוכב קולנוע כדי להכיר בחשיבותו של יופי חיצוני. ההופעה היא העדוּת - המסר המיידי לאחרים - על הנעורים, על הפוריות ועל הבריאות. בפרק זה נבחן כמה מהדרכים לשיפור ההופעה כשמדובר בדברים כמו עור, שיער וגזרה. והעיקר, הדברים הללו חשובים מאחר שחזותכם היא אחד הגורמים הקובעים את הרגשתכם.

חלק שני, להרגיש יפים:
אין לנו כל ספק שאין טעם להיראות "כמו מיליון דולר" אם מרגישים "על הפנים". השיער, העור והישבן יכולים להיות מרהיבים ביופיים, אבל כשאין מרץ, כשהברכיים חורקות או כשהאף באדמה, כל הקסם החיצוני המושך ייעלם מהעין ויתפוגג במהירות. בחלק זה נבחן את הגורמים הגדולים העלולים למנוע מכם להרגיש יפים - גורמים כמו עייפות, כאבים כרוניים וגישות הרסניות - כדי שתוכלו להפוך את הדכדוך לשמחה ולמצב רוח מרומם.

חלק שלישי, להיות יפים:
בניגוד למה שאתם אולי מניחים, בסעיף העוסק ב"להיות יפים" איננו מטיפים למוסריות, מאחר שאין לנו כל כוונה לעסוק כאן בהתנהגויות. מטרתנו אינה לומר לכם מה נכון ומה לא נכון, אלא להסביר כיצד לקחת את החיים צעד אחד עמוק יותר - למצוא דמות אמיתית ומאושרת יותר של עצמכם בחייכם ובמערכות היחסים שלכם, ולנקוט אסטרטגיות שונות כדי לעשות זאת.

מה שיפה בשלושת סוגי היופי האלה הוא שהם קשורים זה בזה: כשאתם נראים במיטבכם אתם מרגישים טוב עם עצמכם, והרגשה זו משמשת כתשתית לפיתוח של אותה תחושת אותנטיות ותוחלת שכה רבים מאיתנו כמהים אליה כשאנו מחפשים משמעות לחיינו. כמו כן, כשאתם אמיתיים יותר ומאושרים יותר אתם נעשים מצודדים יותר מבחינה גופנית.

כעת, בואו נבהיר דבר אחד כדי שתוכלו להיות קצת יותר רגועים. לא הייתם נמצאים כאן אלמלא היו אבותיכם יפים. עליכם לקבל את העובדה שכולנו יפים; הברירה המינית מבטיחה זאת, מאחר שאבותיכם הזדווגו עם בני הזוג היפים ביותר. בכל אחד מאיתנו יש מרכיבים יפים; בכוונתנו לשוחח על דרכים שיאפשרו לנו לחשוף את המרכיבים האלה ולהפיק מהם את המרב.

תעשיית היופי היא אחת מזוללות הכסף הגדולות ביותר (היא מוכרת לנו הרבה). יש חברות שמייצרות מוצרים קוסמטיים ומנתחים שמבצעים ניתוחים קוסמטיים. יש דוגמניות־על שמופיעות על שערים של כתבי עת, בפרסומות ובתוכניות ריאליטי. דעתנו נתונה כל הזמן לאופנה ולמשקל.

אנחנו מתרגזים למראה פצעון שהופיע פתאום במקום לא מתאים. אנחנו עוסקים בפעילות גופנית, מקרצפים את הפנים, תולשים שיער מיותר, קונים בגדים תחתונים יקרים כדי להרים את השדיים ולשאוב את הבטן פנימה. וייתכן שנכון לומר שכולנו מדגישים את הדברים הלא נכונים.

כאן אנחנו טוענים שיופי הוא גם הרבה יותר מהופעה חיצונית בלבד. ובהמשך הספר נראה שיופי פירושו גם איך אתם מרגישים ואיך אתם מגדירים את חייכם. שלושה מרכיבים אלה המשתלבים זה בזה - מראה, הרגשה, הוויה - פועלים יחד ליצירת מה שלדעתנו הוא המטרה החשובה ביותר בחיינו:

להרגיש טוב עם עצמנו מאחר שאנחנו יודעים מה מטרתנו בחיים ומאחר שיש לנו הערכה עצמית גבוהה וקיום בריא ומלא מרץ שמאפשר לנו להעריך את היופי הסמוי שבחיי היומיום, ובנוסף - להציג לראווה את המטרה הזו על ידי העזרה שנושיט לאחרים כדי שיעשו כמונו.

להיות יפים אכן עוסק בעובדה שבכולנו טבועות מחשבות ותפיסות אוטומטיות בנוגע ליופי. פירוש הדבר שרבים מהרעיונות האלה התפתחו במשך אלפי שנים ויצרו את הבסיס להתנהגותם של בני אדם, מה שמדגיש את העובדה שקשה במיוחד להתגבר על אחדים מהדחפים האוטומטיים האלה.

לפיכך, יופי הוא עניין רציני - רציני כמו הישרדות המינים. כשאנחנו חושבים על הישרדות המינים (לִחיות פרק זמן ארוך דיו כדי להעביר את הגנים לדור הבא), טבעי שאנחנו מדגישים את חלק ההישרדות במשוואה.

אבל כשמדובר בבחירה בין הישרדות להתרבות, במקרים רבים ההתרבות גוברת (חשבו על דובי גריזלי הנאבקים עד מוות כדי לזכות בבת זוג). בהתחשב בסיכונים, חשוב שתוודאו שמושא אהבתכן (הגבר בעל שרירי הבטן המרשימים) אכן ראוי למאמץ למשוך אותו. אבל כיצד תוכלו לדעת בוודאות?

לשמחתנו, בדומה למחפש אוצרות הנעזר בגלאי מתכות ומותיר את המזל ואת הסיכוי לתגלית אקראית לחובבנים, אנחנו מצוידים בגלאי יופי מקצועיים משלנו.

כשאנחנו מגלים אדם מושך במיוחד, במעמקי מוח הזוחלים הקדום שלנו נשמעת התרעת יופי. היא מודיעה לנו שגילינו זהב, והיא עושה זאת באופן אוטומטי ולא־מודע.

בדומה לרפלקס, היא אוטומטית, אי אפשר למנוע אותה והיא מדויקת להפליא. גלאֵי היופי שלנו ניחנו בדיוק מתמטי המזכיר שעון שווייצרי, והדיוק הזה לובש צורה של מספרים מסוימים שתכירו בספר זה, כולל משהו הנקרא סדרת פיבּוֹנצ'י. אתם גם תלמדו שזו הסיבה לכך שאנחנו מקבלים החלטות כה רבות המתבססות על רגשות ולא על היגיון; החלטות אלה קובעות במידה רבה עד כמה יפים ובריאים אנחנו מרגישים.

נלמד אתכם את הדברים האלה בעזרת אחדות מהשיטות שאתם אולי מכירים, אם ליוויתם אותנו במסע הנפלא שעשינו איתכם בספרים אחרים בסדרה. נציג מבחנים שבעזרתם תוכלו להעריך את מצבי היופי השונים שלכם. נסביר )מילולית וחזותית כאחת( את הביולוגיה היוצרת את המערכות שאנחנו עוסקים בהן; לאחר שתדעו מדוע, יגדל הסיכוי שתנקטו פעולה ותדעו מה לעשות. נביא בפניכם שפע של עצות וכלים שתוכלו להשתמש בהם כדי להרגיש טוב משהרגשתם אי פעם.

מיד לאחר המבוא הזה נערוך לכם "מבחן של עצמכם" - מבחן המודד עד כמה אתם מצליחים להשיג אותנטיות ואושר, מאחר שיכול להיות הבדל גדול בין מה שאתם בהווה ובין מה שבאפשרותכם להיות (קשה להיות מאושר אם ההבדל הזה גדול). ובסופו של דבר נסיים ביום היפה ביותר שיכול להיות - 24 שעות של שינויים פשוטים שיוכלו לסייע לכם להגיע לאן שתוכלו.

בדרך צפויים לכם אתגרים, זעזועים והפתעות - ותפיסותיכם בכל הנוגע ליופי פנימי וחיצוני עשויות להתנפץ לכם מול הפנים שזה עתה עברו טיפול להסרת שכבת התאים העליונה. תלמדו מדוע ייתכן שאין בכלל צורך בשמפו וכיצד אפשר למדוד את החיוך המושלם בדיוק של מילימטרים.

תגלו את סוד המשחק המקדים האפקטיבי, המתמקד בעשר אצבעות הרגליים, ואת הסיבה לכך שאורגזמות נשיות חיוניות להמשכיות המין. תלמדו מדוע כדורי טניס יכולים להקל על גב כואב, מדוע שינוי פשוט בשפה מטפח התמכרויות או מפסיק אותן ומדוע ההגדרה שלנו לרוחניות שונה מכל דבר שהכרתם בעבר.

בשלושת חלקי היופי האלה נעסוק בנושאים רבים - כולל כל המשמעויות הבריאותיות והפתרונות הקלים לביצוע שיוכלו לסייע לכם להפיק את המרב מחייכם. (לעניות דעתנו, אין דבר יפה מזה).

כשתצללו לתוך הספר, תמצאו מידע חיוני על דברים שהם לכאורה חסרי חשיבות בחיים (שלום לכן, נקבוביות!), ותמצאו השראה מדהימה לדברים החשובים ביותר בחיים (כיצד למצוא משמעות אמיתית ומטרה אמיתית). אמנם נביא בפניכם את העובדות הבסיסיות בנוגע ליופי חיצוני, אבל אנחנו מקווים לעורר בכם רצון לשנות את הרגשתכם הפנימית. לאורך כל הספר נשתדל לבדוק את הנחותיכם בנוגע למהות היופי האמיתי.

אין ספק שלאורך הדרך תתבוננו במראה - אמיתית ומדומה כאחת. תכירו נקודות מבט חדשות על צורות גוף, על ציפורניים, על לשונות, על דיכאון, על כאבי ברכיים, על רמות מרץ, על מיניות, על תפילה, על דברים כה רבים בחיים שאפשר לחזק כדי לחיות חיים בריאים ומאושרים יותר. קשה אולי להעלות על הדעת שֶוָוֵי תלייה ואלוהויות שייכים לאותו הספר, אבל אנחנו מקווים שתיווכחו לדעת שיופי אינו עוסק בַּחלקים. הוא עוסק באופן שבו החלקים האלה פועלים יחד ליצירת השלם. השלם שהוא אתם.

דף הבית | חדשים במטר | רכישת ספרים | על ההוצאה | הגשת כתבי יד | יצירת קשר | תנאי השימוש באתר
© כל הזכויות שמורות: מטר הוצאה לאור בע"מ, הוצאת מטר 2006 | על ידי סמיוטיקה