להמשיך בקניות
  סה"כ ספרים בסל הקניות:       סה"כ לתשלום ללא דמי משלוח:      

  

 שינוי גודל אות:

גודל אות רגילגודל אות גדול יותרגודל אות גדול מאוד

   ניהול ועסקים    העשרה בארגון   90 ימי חסד

חיפוש מתקדם
חיפוש ספר
()   הסל שלי     
» ספרות מתורגמת
» ספרות מקור
» כל הספרים
» סדרת ענייני דיומא
» סדרת משני עולם
» מדריכים לאובדי עצות
» השקעות וניהול פיננסי
» ספרי ניהול ואסטרטגיה
» יזמות
» יצירתיות
» העשרה בארגון
» ספרי שיווק ומכירות
» סדרת אבא עשיר
» נושאים שונים
» זוגיות ואינטימיות
» יחסים במשפחה
» תזונה נכונה
» לאכול ולרזות
» התמודדות
» בריאות ורפואה
» אל תקחו הכל ללב
» כל הספרים
» סדרת מלודי
» סדרת לולו
» חפשו את המטמון
» ספרים נפרשים
» מוזיקה לפעוטות
» הסיפורים הקטנים שלי
» טוב לדעת - לפעוטות
» מציק ומצחיק
» כל הספרים
» עלילות ספיידרוויק
» סדרת ספטימוס היפ
» ילדי המנורה
» יומני הסודי ביותר
» סדרת Glee
» קלמנטיין
» סדרת כנפיים
» שרלוק הולמס
» יצורים יפהפיים
» נחל שלדים
» הצרות של אולי וג'קפיץ
» טרילוגיית וונדלה
» כל הספרים
» סודות הלוחשת
» ברליץ מדריכי כיס
» ברליץ צעד אחר צעד
» מתנה לכל עת
» מילים על ...
» הדרך אל האושר
» מילים שיוצאות מן הלב
» הסדרה של בראדלי
» קסם - ספרי צביעה
» כל הספרים
» ספרי אבא עשיר
» יועצי אבא עשיר
הוצאת מטר בפייסבוק

   

   על הספר   על המחבר   פרטים נוספים   חדר קריאה  שתפו ספר זה עם החבריםהדפסה ידידותית לסיווג הספרים  בקטלוגחזרה לדף הקודם
תמונה מוגדלת ופרטים נוספים

מחיר קטלוגי: 98.00 ש"ח
המחיר באתר: 68.6 ש"ח

./covers/1792_120.jpg1792

90 ימי חסד

90 ימי חסד


68.6
הוסף לעגלה

ספרים -   לתשלום
הוספה לסל הקניות
סל הקניות שלי

90 ימי חסד | מייקל ווטקינס
אסטרטגיות חיוניות להצלחה
למנהלים חדשים בכל הרמות

הקדמה
מאז היות מנהיגים בעולם, היו גם תקופות של חילופי מנהיגות. החלפת המשמר, והאתגרים שהיא מציבה בפני המנהיג החדש, עתיקים כמו החברה האנושית. האתגרים הללו לא הפכו קלים יותר בהתחשב במורכבות הארגונים המודרניים ובמהירות שבה מנוהלים עסקים.

כך שאם אתה מרגיש שאינך מצליח להשתלט על התפקיד החדש שלך, אתה בחברה טובה. ספר זה מהווה מפת דרכים שתאפשר לך ליטול לידיך את הפיקוד בתשעים הימים הראשונים בתפקיד החדש. מדוע אתה צריך את הספר? משום שתקופות מעבר הן תקופות גורליות, שבמהלכן דקויות קטנות בפעולותיך עלולות להיות בעלות השפעות לא פרופורציונליות על התוצאות.

מנהיגים, בלי קשר לדרג שלהם, נמצאים במצב הפגיע ביותר בחודשים הראשונים בתפקיד החדש, משום שחסר להם ידע מפורט על האתגרים שהם צפויים לפגוש, ועל הדברים שיזדקקו להם כדי להתמודד עמם בהצלחה. בשלב זה, הם עדיין לא פיתחו רשת של מערכות יחסים שתתמוך בהם.

כישלון ביצירת תנופה בחודשים המעטים הראשונים מבטיח למעשה מאבק מתמיד לאורך כל התקופה, עד לסיום התפקיד. יצירת אמינות והבטחתן של הצלחות אחדות בתחילת הדרך יניחו יסודות להצלחה ארוכת טווח.

המודל לזירוז תקופת המעבר, שמוצג בספר זה, הוא הרחבה של העבודה שעשיתי עם דן קיאמפה כשכתבנו את Right from the Start (בוסטון: הוצאת בית הספר למִנהל עסקים של אוניברסיטת הרווארד, 1999). הייתי גאה מאוד בעבודה ההיא, אבל גם רציתי להרחיב אותה בכמה חזיתות.

ראשית, הייתי משוכנע שמנהלים בכל הרמות יוכלו להפיק תועלת מהדרכה בנוגע לדרך שבה ניתן לזרז ולקצר את תקופת המעבר שלהם לתפקידים חדשים. Right from the Start כוון בעיקר למנהלים בכירים. כך שאף על פי שחלק גדול מהעצות שהופיעו בו היו כלליות, לא היה ברור אילו נקודות היו רלוונטיות לכל תקופות המעבר, ואילו התייחסו במיוחד לאתגרים שניצבים בפני מנהלים בכירים.

רציתי ליצור מסגרת גמישה יותר לזירוז תקופות מעבר, כזו שתסייע למנהלים בכל דרג. נוסף לכך, רציתי לטפל באופן מעמיק יותר בכמה נושאים חשובים, כמו למשל, עבודה עם הבוס החדש, בניית צוות העובדים והיערכות נכונה בכל הקשור לאסטרטגיית הארגון, למבנה שלו, למערכות שלו ולהתמחות שלו.

במקביל, רציתי להתעמק בסוגים שונים של תקופות מעבר כדי לסייע למנהלים חדשים להתאים טוב יותר את האסטרטגיות שלהם למצבים המיוחדים שלהם.

כך, למשל, יש חשיבות רבה לשאלה אם אתה עומד בראש חברת סטארט־אפ, או שלקחת על עצמך לנהל חברה שבדיוק עברה מהפסד לרווח, או שירשת מקודמך בתפקיד חטיבה עסקית בעלת ביצועים מצוינים. יתר על כן, מנהלים שנכנסים לארגונים חדשים ניצבים בפני אתגרים שונים מאלה שעמם מתמודדים מנהלים שצמחו מתוך הארגון. לכן, האסטרטגיה של תקופת המעבר תלויה במצב.

לבסוף, רציתי לחקור את ההשלכות הארגוניות שיש לתשומת לב מערכתית על האצת תקופת המעבר. הוכיתי בתדהמה כשראיתי כמה מעטות הן החברות שהשקיעו בסיוע לנכסי הניהול היקרים שלהן לעבור בהצלחה את תקופות המעבר, שהן ללא ספק התקופות הגורליות ביותר בקריירות שלהם.

מדוע הניחו החברות האלה למנהליהן "לשחות או לטבוע"? כמה יהיה שווה לחברות האלה, שמנהלים שייכנסו לתפקידי מפתח קריטיים ייכנסו לעניינים מהר יותר?

במשך שלוש שנים חקרתי את הנושאים האלה בניתוח עשרות מקרים של חילופי מנהלים בכל הרמות, באמצעות כתיבת תוכניות לזירוז ולקיצור תקופות מעבר לחברות מובילות, ובאמצעות פיתוח כלי מקוון לתמיכה ולשיפור ביצועים למנהל החדש. העבודה הזאת הגיעה לשיאה בכתיבת ספר זה.

אם אתה קורא ספר זה, סביר להניח שאתה נמצא בתקופת מעבר לתפקיד חדש. הספר הזה יצייד אותך באסטרטגיות ובכלים שיאפשרו לך להיכנס לעניינים מהר יותר, ולהשיג יותר, במהירות רבה יותר. תלמד לאבחן את מצבך ולראות בבהירות את האתגרים וההזדמנויות שטמונים בו. תוכל להעריך את נקודות העוצמה והחולשה שלך, ולזהות את נקודות התורפה המשמעותיות ביותר שלך במצב החדש. תקבל תובנות איך ללמוד יותר על ארגון חדש ואיך לקבוע מהר יותר סדרי עדיפויות, ותלמד איך לאבחן ולארגן את האסטרטגיה, המבנה, המערכות והכישורים של הארגון החדש.

אבל, אולי הדבר החשוב ביותר שתקבל הן עצות מבוססות בשאלה, איך לנהל מערכות יחסים חשובות כדי למנף את עצמך באמצעות בניית צוותים, יצירת קואליציות וגיוס רשת תומכת של יועצים. השתמש בספר זה כבמפת דרכים ליצירת תוכנית תשעים הימים שלך. אם תעשה זאת, תוכל להיכנס במהירות לעבודה בקצב ובתפוקה מלאים, ותוכל לעזור גם לאחרים לעשות זאת, הרבה יותר מהר מכפי שחשבת.

מייקל ווטקינס
בוסטון

דף הבית | חדשים במטר | רכישת ספרים | על ההוצאה | הגשת כתבי יד | יצירת קשר | תנאי השימוש באתר
© כל הזכויות שמורות: מטר הוצאה לאור בע"מ, הוצאת מטר 2006 | על ידי סמיוטיקה