להמשיך בקניות
  סה"כ ספרים בסל הקניות:       סה"כ לתשלום ללא דמי משלוח:      

  

 שינוי גודל אות:

גודל אות רגילגודל אות גדול יותרגודל אות גדול מאוד

   חיים נכון    התמודדות   כך מחליטים האנשים החכמים

חיפוש מתקדם
חיפוש ספר
()   הסל שלי     
» ספרות מתורגמת
» ספרות מקור
» כל הספרים
» סדרת ענייני דיומא
» סדרת משני עולם
» מדריכים לאובדי עצות
» השקעות וניהול פיננסי
» ספרי ניהול ואסטרטגיה
» יזמות
» יצירתיות
» העשרה בארגון
» ספרי שיווק ומכירות
» סדרת אבא עשיר
» נושאים שונים
» זוגיות ואינטימיות
» יחסים במשפחה
» תזונה נכונה
» לאכול ולרזות
» התמודדות
» בריאות ורפואה
» אל תקחו הכל ללב
» כל הספרים
» סדרת מלודי
» סדרת לולו
» חפשו את המטמון
» ספרים נפרשים
» מוזיקה לפעוטות
» הסיפורים הקטנים שלי
» טוב לדעת - לפעוטות
» מציק ומצחיק
» ספרי הרגשות שלי
» כל הספרים
» עלילות ספיידרוויק
» סדרת ספטימוס היפ
» ילדי המנורה
» יומני הסודי ביותר
» סדרת Glee
» קלמנטיין
» סדרת כנפיים
» שרלוק הולמס
» יצורים יפהפיים
» נחל שלדים
» הצרות של אולי וג'קפיץ
» טרילוגיית וונדלה
» כל הספרים
» סודות הלוחשת
» ברליץ מדריכי כיס
» ברליץ צעד אחר צעד
» מתנה לכל עת
» מילים על ...
» הדרך אל האושר
» מילים שיוצאות מן הלב
» הסדרה של בראדלי
» קסם - ספרי צביעה
» כל הספרים
» ספרי אבא עשיר
» יועצי אבא עשיר
הוצאת מטר בפייסבוק

   

   על הספר   על המחברים   פרטים נוספים   חדר קריאה  שתפו ספר זה עם החבריםהדפסה ידידותית לסיווג הספרים  בקטלוגחזרה לדף הקודם
תמונה מוגדלת ופרטים נוספים

מחיר קטלוגי: 98.00 ש"ח
המחיר באתר: 68.6 ש"ח

./covers/1715_120.jpg1715

כך מחליטים האנשים החכמים

כך מחליטים האנשים החכמים


68.6
הוסף לעגלה

ספרים -   לתשלום
הוספה לסל הקניות
סל הקניות שלי

כך מחליטים האנשים החכמים | ברין זקהאוזר וארון סנדוסקי
הנוסחה של 21 מנהיגים בעלי חשיבה מקורית

מועדון ה־21
להכריז מלחמה או לא להכריז מלחמה, זו היתה השאלה.
ג'ון וייטהד ידע שעליו להחליט בקרוב. המתחרים שלו כבר החליטו, וחברת גולדמן סאקס היתה נתונה ללחץ הולך וגובר להכריז על כוונותיה.

שנים רבות התחרתה גולדמן סאקס בשקט בארבעה בנקים אחרים להשקעות מהשורה הראשונה בוול סטריט על עסקיהן של החברות הגדולות באמריקה. כל חמשת הבנקים הצליחו מספיק כדי להפוך את השותפים בהם לעשירים מאוד.

ואז ירתה מורגן סטנלי את הירייה הראשונה בסוג חדש של מלחמה, כשהסכימה בשנת 1974 לסייע ל־. International Nickel Co להכין הצעה להשתלטות עוינת על חברה בשם Electric Storage Battery . הדבר הבלתי ייאמן - חברה אחת מנסה להשתלט על נכסיה של חברה אחרת באמצעות כוח פיננסי - היה לפתע לאפשרי. לא עבר זמן רב והקדחת החדשה הדביקה את כולם. מנהלים בתאגידים בכל המדינה היו נואשים. רבים האמינו שהם היו נתונים במלכוד: או שישתלטו על חברה אחרת או שחברה אחרת תשתלט עליהם. ההימור היה עצום, והלקוחות של ענף בנקאות ההשקעות היו מוכנים לשלם סכומי עתק עבור עזרה בביצוע השתלטויות עוינות. השותפים בגולדמן סאקס לא יכלו אלא לשבת בחיבוק ידיים בתוך קדחת ההשתלטות. וייטהד, היו"ר המשותף של החברה, עדיין לא אישר לאנשיה לייעץ ללקוחות כיצד להכין הצעות להשתלטויות עוינות.

וייטהד ידע שסיוע ללקוחות החברה להכין הצעות להשתלטויות עוינות הוא עניין רווחי ביותר. כל מי שלא השתתף בטירוף המיזוגים הסתכן בירידה לשורה השנייה של הבנקים להשקעות. ואולם וייטהד לא חשב שהמתחרים באמת עוזרים ללקוחות שלהם. רוב העסקאות העוינות השתבשו קשות הן עבור הרוכשים הן עבור חברות היעד שלהם. המנהלים בחברה שנקנתה עזבו לא אחת בכעס, והחברה המשולבת נכשלה במימוש היתרונות המצופים של המיזוג. וייטהד האמין שאין זו דרך טובה.

הוא החליט: גולדמן סאקס לא תציע את שירותיה לשום חברה המעוניינת להכין הצעה להשתלטות עוינת. הוא רצה שהחברה תהיה מוּכרת בתור "בנק ההשקעות הישר".

"חשבנו שעקרונות מוסריים הם עסק טוב ושאחרי ככלות הכול אנשים רוצים לעבוד עם חברת בנקאות ההשקעות שהם מכבדים יותר מכולן, ולאו דווקא עם הגדולה ביותר או עם בעלת נתח השוק הגדול ביותר," הוא אומר.

השלכותיה של ההחלטה הזו ושל ההכרזה הפומבית עליה היו מיידיות. חברה לקוחה עזבה את גולדמן ופנתה לחברה אחרת כדי שתעזור לה להכין הצעה להשתלטות עוינת. במהרה הגיעו מתחרותיה של גולדמן לרווחי שיא כתוצאה מעמלות הענק שזרמו מהשתלטויות עוינות. כמה מהשותפים בגולדמן טענו שהחברה מוותרת על רווחי ענק פוטנציאליים, והבנקאים הזוטרים צפו בחבריהם בבנקים אחרים מקבלים בונוסים גדולים. אך וייטהד נותר בשלו: גולדמן סאקס היא חברה ישרה.

ואז קרה משהו בלתי רגיל. כשהשמועה על עמדתה של גולדמן התפשטה, חברות שהיו תחת איום של השתלטות עוינת פנו אליה כדי שתגן עליהן מפני ההשתלטות. הדבר עורר גם מנהלים בחברות שלא היו תחת איום כזה לפנות לגולדמן כדי לקבל עצות בתחום בנקאות ההשקעות, בביטחון מוחלט שהחברה לא תפנה נגדם בעתיד. הדבר לא קרה בן לילה, אך החלטתו האיתנה של וייטהד שלא לסייע בביצוע השתלטויות עוינות בידלה את החברה ממתחריה ויצרה ביקוש אדיר מצד חברות שרצו לעשות עסקים עם חברה ישרה. החלטתו של וייטהד להימנע מהשתלטויות עוינות ולוותר על הרווחים האדירים היתה לאגדה בוול סטריט. אמנם בתחילה הפסידה גולדמן, אך בסופו של דבר נוצרה סביבה מעין הילה שהעלתה את מעמדה בוול סטריט.

קבלת החלטות מצוינות אינה קלה. ההחלטות המצטברות שאנו מקבלים הן שיקבעו את מידת ההצלחה שלנו. העובדה שיותר משמונים אחוזים מהמוצרים החדשים נכשלים לאחר השקתם ויותר מחמישים אחוזים מהמיזוגים והרכישות פוגעים יותר משהם מועילים מעידה עד כמה קשה כיום לקבל החלטות בעסקים וליישמן.

בתפקידנו הראשון כמנהלים הרגשנו מצד אחד לחץ עצום לקבל החלטות מצוינות, ומצד שני חשנו שאיננו מוכנים במידה מספקת כדי לקבל אותן, על אף ההכשרה בבית הספר למנהל עסקים בהרווארד ובחברת מקינזי. כיצד ידע ג'ון וייטהד לקבל את אותה החלטה אגדתית? לא היתה לנו תשובה לכך, אך התעורר בנו דחף עז להכיר סוג זה של חוכמה. ולא היינו היחידים. גלן הברד, רגע לפני שהתמנה לדיקן של בית הספר למנהל עסקים של אוניברסיטת קולומביה, הודה שסטודנטים, גם בבתי הספר הטובים ביותר למנהל עסקים, צריכים להבין טוב יותר את התהליך שיהווה גורם מכריע בהצלחתם העתידית. "אני מודאג מכך שסטודנטים לתואר שני במנהל עסקים כאן באוניברסיטת קולומביה, בהרווארד ובבתי ספר טובים אחרים שולטים במיומנויות רבות ובנושאים טכניים, אך היכולת שלהם לזהות הזדמנויות או לבחור בין אפשרויות שונות, שני הדברים שיקבעו את עתידם כאנשי עסקים, היא מצומצמת ביותר."

משלא עלה בידינו למצוא עצות מעשיות כיצד לקבל החלטות חשובות, החלטנו לענות על שאלה פשוטה אחת:

כיצד מנהיגים מצליחים מקבלים החלטות קשות?

בחרנו בשיטה הישירה: ללכת למקור. החלטנו למצוא אנשים שקיבלו החלטות חשובות באופן עקבי ולשאול אותם כיצד עשו זאת. אם נשאל מנהיגים מצליחים ומנוסים על אודות ההחלטות הקשות ביותר שהיה עליהם לקבל, אין ספק שמהות קבלת ההחלטות תצוץ ותעלה. הסתבר שהנטייה הראשונה שלנו - ללכת למקור - הפכה לעיקרון הראשון שלנו, עיקרון שקיבל שוב ושוב את אישורם של המנהיגים שראיינו.

ספר זה הוא תוצאה של שלוש שנות חיפוש שערכנו במטרה ללמוד כיצד האנשים החכמים מקבלים החלטות. שוחחנו עם כמה מהמנהיגים המוכשרים והמנוסים ביותר בעולם כדי להבין כיצד הם מקבלים החלטות. המחקר שלנו העלה ברשתו לקחים שעשרים ואחד בני אדם יוצאי דופן עמלו קשה כדי להשיגם, המבוססים על ההחלטות הקשות והחשובות ביותר שהיה עליהם לקבל. עם אותם מנהיגים חכמים נמנים ג'ון וייטהד מגולדמן סאקס; דייוויד מקסוול, אחד משני החברים שעודם בחיים מרשימת "עשרת המנכ"לים הגדולים של כל הזמנים" של המגזין פורצ'ן; שופט בית המשפט העליון סטיבן בראייר; סטיבן שוורצמן, יו"ר ומנכ"ל קבוצת בלקסטון, חברת ההשקעות הפרטית פורצת הדרך; הרווי גולוב, שהיה אחראי למפנה שהתרחש באמריקן אקספרס בשנות התשעים; ודרמוט דונפי, היו"ר והמנכ"ל לשעבר של סילד אייר, אדם יוצא דופן אם כי לא מוּכר מאוד. קבלת החלטות מצוינות נשענת על יסודות נצחיים. "כך מחליטים האנשים החכמים" מזקק שישה עקרונות בסיסיים של קבלת החלטות שאספנו מאותם מנהיגים, עקרונות שעל כל מנהל להכיר. עקרונות אלה הנחו מנהיגים חכמים בכל התפקידים ובכל התחומים ועזרו להם לצלוח משברים שונים. ששת העקרונות - ללכת למקור, למלא חדר בפראים, להתגבר על הפחד מסיכונים, להפוך את החזון למדריך יומי, להקשיב בתכליתיות ולהקפיד על שקיפות - אינם מסובכים. ואולם כדי לקבל החלטות מצוינות בעקביות נדרשת דבקות בעקרונות האלה, כפי שעולה מהסיפורים על האופן שבו מנהיגים אלה קיבלו כמה מההחלטות הקריטיות ביותר שלהם.

אתם גם תראו איזה כוח רב־עוצמה יש לעקרונות אלה בהשגת הצלחה יוצאת דופן. דרמוט דונפי, שעליו תקראו בספר זה, הפך את סילד אייר מיצרנית אריזות צולעת ששווייה חמישה מיליון דולרים לעסק של שלושה מיליארד דולרים המשתמש בטכנולוגיות החדישות ביותר. דונפי קורא לקבלת החלטות "מתן תוקף למנהיגות". הוא מסביר ש"גם מי שהולכים אחרי מנהיג בזכות אישיותו והכריזמה שלו, לא ילכו אחריו לאורך זמן כשיבינו שהוא מוביל אותם בכיוון הלא נכון."

ספר זה אינו עוסק בתיאוריות עסקיות, אלא משמש כמדריך מעשי כתוב עבור מנהלים ומאת מנהלים, והוא מספק את העצות שכולנו זקוקים להן כדי לקבל החלטות מצוינות בעקביות. כל פרק חוקר עיקרון אחד המשותף לכל המנהיגים שלנו. הפרקים מתחילים בתיאור תמציתי של העיקרון ואחריו סיפורים המציגים מנהיגים חכמים שהשתמשו בו כדי לקבל החלטות קריטיות. התובנות והדקויות העולות מחקר המקרים האלה מחוזקות באמצעות כמה כללים מעשיים שיסייעו לכם להפוך את אותו עיקרון לחלק מקבלת ההחלטות היומיומית שלכם.

מטרתנו היא להאיץ את המסע שלכם לאורך הנתיב לקבלת החלטות חכמות ולמנהיגות מוצלחת. בזמנים תובעניים כמו אלה, כשבחירת הכיוון הנכון היא קריטית, אתם יכולים כעת לפנות לעקרונות המונחים בבסיס של "כך מחליטים האנשים החכמים".

דף הבית | חדשים במטר | רכישת ספרים | על ההוצאה | הגשת כתבי יד | יצירת קשר | תנאי השימוש באתר
© כל הזכויות שמורות: מטר הוצאה לאור בע"מ, הוצאת מטר 2006 | על ידי סמיוטיקה