להמשיך בקניות
  סה"כ ספרים בסל הקניות:       סה"כ לתשלום ללא דמי משלוח:      

  

 שינוי גודל אות:

גודל אות רגילגודל אות גדול יותרגודל אות גדול מאוד

   חיים נכון    לאכול ולרזות   הדיאטה לבטן שטוחה

חיפוש מתקדם
חיפוש ספר
()   הסל שלי     
» ספרות מתורגמת
» ספרות מקור
» כל הספרים
» סדרת ענייני דיומא
» סדרת משני עולם
» מדריכים לאובדי עצות
» השקעות וניהול פיננסי
» ספרי ניהול ואסטרטגיה
» יזמות
» יצירתיות
» העשרה בארגון
» ספרי שיווק ומכירות
» סדרת אבא עשיר
» נושאים שונים
» זוגיות ואינטימיות
» יחסים במשפחה
» תזונה נכונה
» לאכול ולרזות
» התמודדות
» בריאות ורפואה
» אל תקחו הכל ללב
» כל הספרים
» סדרת מלודי
» סדרת לולו
» חפשו את המטמון
» ספרים נפרשים
» מוזיקה לפעוטות
» הסיפורים הקטנים שלי
» טוב לדעת - לפעוטות
» מציק ומצחיק
» כל הספרים
» עלילות ספיידרוויק
» סדרת ספטימוס היפ
» ילדי המנורה
» יומני הסודי ביותר
» סדרת Glee
» קלמנטיין
» סדרת כנפיים
» שרלוק הולמס
» יצורים יפהפיים
» נחל שלדים
» הצרות של אולי וג'קפיץ
» טרילוגיית וונדלה
» כל הספרים
» סודות הלוחשת
» ברליץ מדריכי כיס
» ברליץ צעד אחר צעד
» מתנה לכל עת
» מילים על ...
» הדרך אל האושר
» מילים שיוצאות מן הלב
» הסדרה של בראדלי
» קסם - ספרי צביעה
» כל הספרים
» ספרי אבא עשיר
» יועצי אבא עשיר
הוצאת מטר בפייסבוק

   

   על הספר   על המחברות   פרטים נוספים   חדר קריאה  שתפו ספר זה עם החבריםהדפסה ידידותית לסיווג הספרים  בקטלוגחזרה לדף הקודם
תמונה מוגדלת ופרטים נוספים

מחיר קטלוגי: 95.00 ש"ח
המחיר באתר: 66.5 ש"ח

זמנית ספר זה אינו קיים במלאי,
  אנא צרו אתנו קשר
לאיתור הספר עבורכם.

סל הקניות שלי

הדיאטה לבטן שטוחה | ליז וקאריילו וסינתיה סאס
תוכנית חדשה פורצת דרך
להוריד עד 7 ק"ג ב-32 יום!

לתשומת לב הקוראים

ספר זה מציע מידע בריאותי בלבד, שבו תוכלו להיעזר בבואכם לקבל עזרה רפואית מוסמכת. התהליכים הרפואיים והבריאותיים המתוארים בספר זה מבוססים על הכשרתן של מחברות הספר, על ניסיונן האישי ועל מחקרים.
מכיוון שכל איש ואישה שונים זה מזה, לא כל המומלץ בספר מתאים לכל אחד. אין בכוונת מחברות הספר או המוציא לאור כי תוכן הספר ישמש תחליף לביקור אצל רופא, ולכן אנו ממליצים לקוראים להיוועץ ברופא מוסמך. המו"ל ומחברות הספר לא יהיו אחראים לכל נזק או הפסד שהם תוצאה של השימוש בספר.

התכוננו לבטן שטוחה
אין זה משנה מהן אבני הנגף האישיות שלכם: משקל של תינוק, תשוקות מזון עזות או (ואמרו זאת יחד איתי) ״תהליך ההזדקנות״. שומן בטני אינו גורל שנגזר עליכם. אני שמחה לומר לכם שאתם יכולים להיפטר ממנו ואכן תיפטרו ממנו. Prevention גילה שיטה בריאה, אמיתית ויעילה לטווח ארוך, המתמקדת בשומן בטני ועובדת אצל כולם.

לפני שנתחיל חשוב לדעתי לערוך ״בדיקה פנימית״. מרב הסיכויים, שאם הוצאתם ללא היסוס סכום כסף לא מבוטל על ספר ששמו הדיאטה לבטן שטוחה, אתם מייחלים ככל הנראה שתהיה לכם בטן בדיוק כמו של מישהו מסוים או בדיוק אותה בטן שהיתה לכם לפני עשרים שנה.

אם זה המצב אצלכם אני מבקשת מכם לשנות את דרך החשיבה שלכם. התייחסו לבטן שלכם בטוב לב. אם היא שטוחה ואם עגולה, רוטטת או מוצקה כמו אבן - זוהי הבטן שלכם, והיא רבת־עוצמה. היא ככל הנראה המרכז שבו נמצאים חלק מהזיכרונות העמוקים ביותר שלכם. חשבו על כך... הצחוקים שצחקתם עם אחרים, הארוחות הרומנטיות שאכלתם, הפרפרים שחשתם, הילדים שאולי נשאו הנשים שביניכם. כל אלה שוכנים שם - כן, בבטן שלכם. לכן היא ראויה ליחס של כבוד מצדכם. להערכה. וליותר ממעט אהבה ונדיבות לב... גם כאשר אתם נאבקים לכפתר את הג'ינס.

כיצד אני מתייחסת לבטן שלי? אני רואה בה את ליבת הכוח שלי ואני אוהבת לחוש אותה זזה, מתפתלת, תומכת בי כשאני צועדת בדרכי החיים. זהו המקום שבו המזון (אחת ההנאות המרכזיות בחיים, כן?) נוחת, ומבחינתי יש דברים בודדים בלבד שמרגיעים אותי כמו אותה תחושה של מלאות - כשאני כבר לא רעבה אך לא מתפוצצת מרוב אוכל. זהו גם המרכז המדיטטיבי שלי, ואני מרגישה את הרוגע משתלט עלי כאשר אני ממלאה את אמצע גופי בנשימות עמוקות. וכמובן, היה לה תפקיד נוסף בהיריון התאומות שלי. לכל דבר שמוכן להתמתח במידה שמאפשרת לשכן בתוכו שתי בנות יקרות שמתפתחות ובועטות שמור מקום מיוחד בלבי לנצח.

אך הבטן בוגדנית. אם אני נפוחה בבוקר שאחרי ארוחת סושי, זהו המקום שבו הבגד לוחץ. אם תסמונת קדם־וסתית יורדת עלי, הבטן שלי נאנחת ונאנקת. כאשר משקלי עולה בשני קילוגרם, זהו המקום שבו הדבר נראה לעין. וכמובן, כאשר אני מחליטה להיפטר מאותם שני קילוגרמים, זהו המקום שבו הם נשארים. אחד הדברים הטובים ביותר בתפקידי כעורכת ראשית של Prevention הוא העובדה שאני שומעת מכולכם ולומדת מכם - ברור ומהר - שאני לא לבד ביחסי האהבה/שנאה שלי עם אותו חלק מרתק ובעייתי בגופי. רבים מכם מספרים לי שכאשר אתם מביטים בעצמכם במראה, אתם מתעלמים מהחלקים המוכרים והיפים בגופכם, הדברים המיוחדים במראה שלכם שאותם אתם אוהבים, ומבטכם נודד מיד לחלקים שבהם מרוכז השומן. ואצל רובנו מדובר בבטן.

בשל אינספור סיבות שאותן אפרט לאורך הספר, הבטן מתחילה לאכזב אותנו בסביבות גיל ארבעים. מתישהו בין יום הולדת 35 ליום הולדת 55 (ויש כאלה שאצלם מוקדם יותר, מאוחר יותר או אצל כמה בני מזל אף פעם) הבטן מתחילה לבלוט, להתנפח ולגלוש מעל החגורה. בהתחלה אנו מנסים להכניס אותה אך היא מסרבת לחזור לצורתה הקודמת, השטוחה. לאחר מכן אנו עושים כפיפות בטן עד שצווארנו צועק הצילו, אך השומן מעל שרירי הבטן המעוצבים עדיין שם. בשלב הבא אנו מתחילים דיאטה, וצופים בתסכול בקילוגרמים הנושרים מפנינו, ואצל נשים גם מהחזה, אך השומן הבטני נותר ללא שינוי. בסופו של דבר אנחנו מתחילים להרגיש כאילו שומן בטני הוא גורל שנגזר עלינו - שאפילו שעות על גבי שעות של אימון על ההליכון או הדיאטה המחמירה ביותר בעולם לא יזיזו אותו...

עד עכשיו.

שאיפתי למצוא את הדרך הטובה ביותר באופן מוחלט לסילוק השומן הבטני נולדה כאשר שכרתי לעבודה את מנהלת התזונה ב־ Prevention , סינתיה סאס. האתגר הראשון שלה היה לסרוק את המחקרים העדכניים ביותר, לשלב אותם בניסיונה הקליני העצום ולפתח דיאטה שתתמקד ספציפית בשומן הבטני.

החלטתי היתה נכונה - סינתיה אינה רק עורכת כתב עת יוצאת מגדר הרגיל אלא גם דיאטנית קלינית עם שני תארים וחמש־עשרה שנות ניסיון, ובכלל זה אינספור שעות של עבודה עם נשים בעולם האמיתי. והנה החלק הטוב ביותר בעניין: היא משוגעת על אוכל! ידעתי שכל דיאטה שאבקש ממנה לבנות תהיה משביעה, מספקת וערבה לחך; שתהיה זו דרך אכילה שניתן לאמץ לכל החיים. ואכן, צדקתי.

היא פיתחה תוכנית אכילה לכיווץ הבטן, שמבוססת על המדע העדכני ביותר והמהימן ביותר (שאותו לא תמצאו בשום מקום אחר!) - ומציעה ארוחות משביעות, מספקות וטעימות מאין כמותן.

אך החזון שלי לגבי דיאטה זו, הדיאטה לבטן שטוחה, היה מֵעבר למזון בלבד. אני יודעת שכל דיאטה מוצלחת מכירה בעובדה שאנו אוכלים לא רק מסיבות גופניות אלא גם מסיבות רגשיות. לכן, הדיאטה לבטן שטוחה נותנת לא רק דרך אכילה בריאה ומספקת, דרך שתאפשר לכם להיפטר משומן גוף במקום שבו אמרתם לנו שאתם הכי רוצים לרזות; אלא היא מלמדת אתכם לרצות להמשיך לאכול בצורה זאת לתמיד. התכסיסים, העצות והשיטות לוקטו מהמחקרים העדכניים ביותר ונועדו לתת לכם השראה ומוטיבציה ולהכשיר אתכם ליחסים טובים יותר עם המזון במשך כל חייכם!

הגדרת שומן בטני
כאשר אני אומרת שוב ושוב את המילים ״שומן בטני״ כוונתי למעשה לשני סוגים שונים: שומן תת־עורי ושומן ויסצרלי (פנימי). ההגדרה הטובה ביותר (גם אם אולי לא מדעית מאוד) לשומן תת־עורי היא - השומן שאותו אפשר לראות, ״הסנטימטרים שאותם אנו יכולים לצבוט״. השומן התת־עורי הוא השומן שממוקם תחת העור, ואין זה סוד ששומן זה מצוי בכל מקום. באזורים מסוימים - בירכיים, מתחת לזרוע, ומישהו רוצה לומר בבטן? - הוא עלול להיות עבה יותר מבאזורים אחרים, אך ככלל הוא מצוי בכל מקום, אפילו בסוליית כף הרגל. כמות סבירה של שומן תת־עורי חיונית כדי לחיות - קודם כול היא מגנה עלינו מלקפוא למוות בחורף. אך כמות מופרזת של שומן מסוג זה גורמת לנו מורת רוח לגבי המראה שלנו (ומחקרים מראים שהדבר גורם התנהגויות בריאותיות מסוכנות). וגרוע מכך: כמויות מופרזות של שומן תת־עורי משמשות סימן נראה לעין לעודף משקל או להשמנת יתר, וכיום ידוע לרופאים שאלה מגבירים את הסיכון למחלות רבות. אך יש לי בשורה נפלאה: השומן התת־עורי מגיב מיד לתוכנית דיאטה זו.

לפני שאתם מדלגים בשמחה על העמודים ועוברים ישירות לדיאטה, בואו נדבר על הסוג האחר של שומן - השומן הוויסצרלי או שומן הקרביים (הפנימי), שהוא הרבה יותר מסוכן והרבה יותר קשה להיפטר ממנו. השומן הוויסצרלי מצוי עמוק בתוך הגוף, ולעתים קרובות מדברים עליו כעל שומן בטני ״סמוי״. אני מעדיפה לכנות אותו ״קטלני״. בשל קרבתו ללב ולכבד עלול עודף שומן ויסצרלי להגביר את הסיכון למחלות רבות ושונות, החל במחלות לב וסוכרת וכלה בסרטן ומחלת אלצהיימר. והחלק המתסכל ביותר הוא שגם אם תצמצמו את כמות הקלוריות שאתם אוכלים ותתאמנו באדיקות, עדיין עלולה להיות לכם כמות גדולה מדי של שומן זה.

למעשה, הדרך היחידה לצמצם למינימום את השומן התת־עורי ואת השומן הוויסצרלי כאחד היא לאכול... שומן נכון.

רכיב תזונה חדש משטיח בטן
ב־ Prevention אנו מדברים זה עשרות שנים על תרומתם הבריאותית של שומנים חד־בלתי רוויים, מהסוג המצוי בשמן זית, באגוזים ובאבוקדו. כמעט כל גיליון של כתב העת מכיל עצה או שיטה כלשהי להשיג יותר שומן כזה בדיאטה שלכם. למעשה, הקשר שלנו עם חומצות שומן חד־בלתי רוויות כל־כך אינטימי שנתנו להן שם חיבה קבוצת: MUFA*. אך רק באביב 2007 הבנו עד כמה שומנים אלה מדהימים. היה זה כאשר חוקרים ספרדים פרסמו מחקר בכתב העת Diabetes Care , מחקר שהראה שהקפדה על דיאטה עשירה בחומצות שומן חד־בלתי רוויות יכולה לסייע במניעת השמנה בטנית.
*MUFA= Mono Unsaturated Fatty Acids

החוקרים בדקו את השפעתן של שלוש דיאטות שונות - האחת עשירה בשומנים רוויים, השנייה עשירה בפחמימות והשלישית עשירה בחומצות שומן חד־בלתי רוויות. הדיאטות נבדקו על קבוצת מטופלים עם ״פיזור שומן בטני״, או בשפה שאנשים כמונו שאינם מדענים מבינים, השמנה בטנית. שלוש הדיאטות הכילו מספר קלוריות זהה, אך נמצא שרק הדיאטה עם חומצות שומן חד־בלתי רוויות הפחיתה את ריכוז השומן הבטני, ובאופן מובהק יותר את השומן הוויסצרלי.

זכרו: אין רכיב תזונה אחר שמסוגל לעשות זאת. וזהו הדבר שהופך את הספר הדיאטה לבטן שטוחה לשונה מכל ספר דיאטה אחר שקראתם אי־פעם. הוא מציג את הדיאטה היחידה שבה יש לחומצות שומן חד־בלתי רוויות מקום מרכזי, וכך הן הופכות לחלק מהותי בכל ארוחה. פירוש הדבר שזו הדיאטה היחידה שעוזרת לכם להוריד שומן בטני באופן מובהק! בפרק 3 תקראו יותר על חומצות שומן חד־בלתי רוויות ועל יתרונותיהן הבריאותיים, אך עד אז נבחן באופן רחב יותר את תוכנית הדיאטה המהפכנית הזאת.

התוכנית של הדיאטה לבטן שטוחה
הדיאטה לבטן שטוחה מורכבת משני חלקים - ארבעת הימים של שלב ההתנעה נגד נפיחות הבטן ותוכנית אכילה לארבעה שבועות. התהליך כולו נמשך 32 יום בלבד, והמחקרים מוכיחים שזהו בדיוק זמן מספיק כדי להפוך כל שינוי בתזונה לאורח חיים. לאחר אותם 32 יום, כאשר תשלטו כבר היטב בתוכנית ולאחר שתראו כבר את התוצאות הנכספות במשקל ובמידות שאליהן הגעתם, תקבלו ממני את הכלים לשמור על בטן שטוחה לכל החיים. אף שייתכן מצב שבו תתפתו לבצע חלק אחד ללא החלק האחר, אני רוצה שתתחילו בשלב ההתנעה נגד נפיחות הבטן ולאחר מכן תמשיכו מיד לתוכנית האכילה לארבעה שבועות. והנה ההסבר לכך.

ארבעת הימים של שלב ההתנעה נגד נפיחות הבטן אינם רק כדי לנצח את נפיחות הבטן; שלב זה חשוב מאוד גם להתנעתה של המחויבות הרגשית שלכם לתוכנית כולה. התוכנית לארבעה ימים כוללת רשימה מוגדרת של מזונות ומשקאות שיעזרו לכם לשטוף החוצה את הנוזלים, להפחית אצירת מים ולהקל בעיות עיכול כגון גזים ועצירות, שעלולים לנפח את הבטן שלא לצורך. תשתו ״מי סינתיה״ - משקה מיוחד שסינתיה הרכיבה לצורך זה, ותאכלו מזונות בריאים כמו פירות, ירקות ודגנים מלאים. כאשר בדקנו את הדיאטה הזאת על קבוצת המתנדבים שלנו, אחת המשתתפות ירדה במידה מדהימה במשקל ובמידות - 3 קילוגרם ו־ 13 סנטימטרים בארבעה ימים (שהם 96 שעות בלבד).

הורדת נפיחות הבטן אינה רק דרך להיכנס שוב לבגד האהוב עליכם. מדובר בתחושת ביטחון עצמי, עוצמה וגאווה בגופכם. כאשר מורידים קילוגרם או שניים של משקל מים מיותר, התחושה יכולה להיות מלהיבה ומרגשת והדבר יכול להעניק דחיפה עצומה לביטחון העצמי - מה שחיוני להצלחה בכל תוכנית דיאטה. צירפתי גם עוד מרכיב לתוכנית ארבעת הימים: תכסיס למוח בכל ארוחה. אותם גורמים ממריצים פשוטים ומהירים של אכילה בריאה ישמשו תזכורות בזמן הארוחה, שאימצתם דרך חיים חדשה לתמיד - דרך חדשה לחיות עם גופכם ולדאוג לו.

תוכנית האכילה לארבעה שבועות מתחילה בבוקר שאחרי השלמת שלב ההתנעה נגד נפיחות הבטן, והיא החלק המרכזי בספר זה. מדי יום תיהנו משלוש ארוחות משביעות ומספקות ביותר שמכילות 400 קלוריות כל אחת ומארוחה קלה אחת שמכילה 400 קלוריות. כל ארוחה וכל ארוחה קלה מכילה בדיוק את כמות החומצות השומניות החד־בלתי רוויות הדרושה כדי לגרום לשומן הבטני להיעלם. כמה פשוט, לא? בלי ספירת קלוריות. בלי חישובים! בחרנו כמות של 1,600 קלוריות ביום משום שזוהי בדיוק הכמות שאדם בוגר ממוצע בגובהו, במבנה גופו, במידותיו ובמידת פעילותו זקוק לה כדי לרדת למשקל גופו האידיאלי - אך תוך שמירה על רמת אנרגיה גבוהה, מערכת חיסונית בריאה ושרירים חזקים. כמות זו מבטיחה גם שלא תהיו עייפים, עצבנים, רגזנים, מצוברחים או רעבים.

אך מכיוון שאין תוכנית שמתאימה לכולם אנו מביאות בספר שתי גרסאות שונות: הראשונה מתאימה למי שיש לו מעט מאוד זמן לבלות במטבח. בפרק 7 תמצאו 84 ארוחות שמכילות 400 קלוריות ועתירות חומצות שומן חד־בלתי רוויות לטיפול מהיר ברעב. כמו כן תמצאו שם 28 אפשרויות שונות לארוחה קלה שמכילה 400 קלוריות. עליכם לבחור לכל יום שלוש ארוחות וארוחה קלה אחת ואתם מסודרים. אחרי חודש תהיה לכם בטן שטוחה יותר ואני אסיים בכך את תפקידי.

אך לפעמים תרצו ארוחה ביתית שבושלה בבית והוקדש לה זמן רב יותר, אם בערב או בסופי שבוע שבהם המשפחה כולה מתכנסת לאכול, ואם אתם פשוט בשלנים טובים ואוהבים לאמן את עצמכם מדי פעם. בפרק 8 תמצאו יותר משמונים מתכונים, שכולם מספקים את הכמות המדויקת של קלוריות ושל חומצות שומן חד־בלתי רוויות למנה, ולכן הם יכולים להחליף כל אחת מארוחות החובה היומיות.

בדומה לארבעת ימי ההתנעה נגד נפיחות הבטן, גם התוכנית לארבעה שבועות אינה מסתכמת רק במה שתאכלו, אלא מדובר גם במה שתחשבו. בפרק 9 אבקש מכם לנהל יומן יומי - אמצעי ניבוי חיוני להצלחה בכל דיאטה. מדי יום אבקש מכם לחשוב על פן אחר ביחסים שלכם עם המזון, עם הבטן שלכם, עם גופכם ועם היעדים שלכם. אני מכנה את ההרהורים האלה ״ביטחונות ליבה״ - לא רק משום שהבטן ממוקמת במרכז הגוף או בליבה של גופכם, אלא גם משום שגישתכם היא ליבת היכולת שלכם להצליח... בכל דבר.

חפשו לאורך הספר את המסגרות שכותרתן האם ידעת? כדי ללמוד יותר על שומן, על הרזיה ועל בריאות כללית. אלה עצות, שיטות וקטעי מידע מהירים, שלדברי מומחים וקוראים הם שימושיים ומועילים. ואל תשכחו לקרוא את הסעיפים עצה מסינתיה. סינתיה כתבה אותם כדי לשתף אתכם במחשבותיה ובעצותיה על הדרכים להשיג הצלחה בתוכנית מדהימה זו. כמו כן תמצאו סיפורי הצלחה מיוחדים של נשים וגברים שהשתתפו בפאנל הבדיקה שלנו, ושיש להם בטן שטוחה יותר שמוכיחה זאת!

אם יש דבר אחד שאני יודעת בוודאות אחרי שנים כעורכת Prevention , הרי זו העובדה ששמירה על גוף בריא ושמירה על נפש בריאה הן הדברים החשובים ביותר שביכולתי לעשות למען עצמי ולמען בני משפחתי. כולי תקווה שעד שתסיימו את קריאת הספר ואת ביצוע התוכנית תתאהבו בבטן השטוחה יותר שלכם, בדרך האכילה הבריאה יותר והטובה יותר לגופכם וגם באנרגיה ובחיוניות המדהימות שנלוות לבריאות טובה יותר!

מה בדבר פעילות גופנית?
אני מקפידה על פעילות גופנית מדי יום, כשאני צועדת במשך חמישים דקות כחלק מאמצעי התחבורה שלי (כמו כן אני מבצעת אימון כוח מדי סופשבוע ומשתדלת גם להספיק במשך השבוע שיעור פילאטיס או יוגה). אני ממליצה לכולם להפוך את הפעילות הגופנית לחלק מאורח החיים.

למטרה זאת ביקשתי ממישל סטאנטן, מנהלת הכושר ב־ ,Prevention להרכיב תוכנית אימון המובאת בפרק 10 , שאותה תוכלו לבצע כאשר אתם יוצאים לדרך של הדיאטה לבטן שטוחה. צירוף תוכנית כושר לתוכנית האכילה ולשיטות המנטליות פירושו תוצאות מהירות יותר (זה בפירוש פעל כך אצל חלק מהנבדקים).

אך מה שהופך את הדיאטה לבטן שטוחה לדבר מיוחד באמת הוא, שאינכם חייבים לבצע פעילות גופנית כדי לקטוף את הפירות. אין ספק שאם תקפידו על פעילות גופנית תראו תוצאות מהירות יותר ותפיקו גם תועלת משנית, כגון שיפור בלב ובכלי הדם ושרירים חזקים ומוצקים יותר. אך אתם יכולים לצפות להתכווצות הבטן ולהפחתת שומן תת־עורי ושומן ויסצרלי כאחד פשוט על־ידי ביצוע תוכנית האכילה.

אם נכון לעכשיו אינכם נוהגים לבצע פעילות גופנית, אינכם חייבים להתחיל בכך מיד. תמיד הייתי מאמינה מושבעת באמרה ״שינויים קטנים, תוצאות גדולות״. מבחינתי חשוב יותר שתעשו משהו להפחתת שומן הבטן שלכם מאשר שתעשו הכול, ואז תגלו שביצוע שינויים רבים מדי יוצר עומס עצום ולכן אינכם מסוגלים להתמיד בכך. אם אין לכם כיום שגרת אימונים גופניים, ייתכן ששילוב דרך אכילה חדשה באורח חייכם יהיה שינוי מספיק בשבילכם ב־ 32 הימים הראשונים.

דף הבית | חדשים במטר | רכישת ספרים | על ההוצאה | הגשת כתבי יד | יצירת קשר | תנאי השימוש באתר
© כל הזכויות שמורות: מטר הוצאה לאור בע"מ, הוצאת מטר 2006 | על ידי סמיוטיקה